GTX 1080 ve 8700K Sisteme 750W PSU Yeterli mi?

Kuty

Hectopat
Bahsettiğim sistemime; Thermaltake SmartPro 750W Full Modular 80 Plus Bronze 14 cm RGB led Fanlı PSU | ITOPYA
Bu model yeterli olacaktır ama ben işlemciyi biraz daha yüksek performansta çalıştırmayı düşündüğüm için (Çok uçuk olmamak şartıyla) 750W yeterli mi? Ekran kartı için vs giriş yuvaları kendisinden geliyor mu? Ayriyetten birleştirici kullanmak istemiyorum da. Son olarak Tam Modüler dediği kabloların hepsinin çıkartılıp takılabilmesi oluyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam modüler demek ihtiyacınız olmayan kabloları takmama özgürlüğü sunması, evet haklısınız. Bu PSU değerleri eğer gerçek ise sorun olmadan besler.

Fazla bile. RGB diye 600 TL masraf yapmak zorunda değilsiniz. Önerim: FSP HD600 Hydro 600W 80+ BRONZE Güç kaynağı - inventus
Bahsettiğiniz model modüler değil sanırım. Tak-Çıkar özelliği yok olarak söylenmiş. Hem kullanmadığım kabloların da kalabalık yapmasını istemediğim için. RGB'li olması da benim açımdan kötü durmaz biraz o konuda zaafım var:ROFL:
@Asım Demir Sizce bu model belirttiği gücü vermekte mi? Marka olarak çok çok bilgim yok. Sizin bu konularda daha fazla bilgi sahibi olduğunuzu biliyorum bu yüzden düşüncenizi merak ediyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı