GTX 1080 ve i5 7600 Düşük GPU kullanımı

thegod57

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba artık çileden çıkacağım.
GTX 1080
i5 7600 3.5 GHz
8 GB 2400 MHz RAM
Aşırı düşük bir GPU kullanımı mevcut. Atacağım ekran görüntüsü harici çoğu oyunda bu durum böyle. BF1, BF5, overwatch çoğu oyunda offline oyunlarda da bu şekilde. Eskiden böyle bir sorunum yoktu. Ekran görüntüsünden de anlaşılacağı gibi insanı sinir krizine sokan bir durum. Fanlar temiz. Overwatch örneğinden gidersek ayarlar şu an low'da. Eğer arttırırsam daha berbat bir durum oluyor, kasmalar oluşuyor. Sıcaklıklar en fazla 80 dereceye çıkıyor. Eskiden 200 civarı sabitti Ultra ayarlarda. Overwatch SSD'de bulunuyor. Sürekli FPS drop yemek durduk yere oluşan bir durumdan sonra beni çok sinirlendiriyor.

Adsız.png

Darbogaz yapiyor islemci. Artik overwatch ben de bile sorunlu calisiyorr. 3700X ve RTX 2070 ile overwatch'da GPU sicakligim 82 dereceye cikiyor. Her sey Ultra'da calisiyor. STRIX kartim tek bu oyunda boyle sorun yasiyor ama senin islemcin o ekran kartini kaldiramadigi icin darbogaz yasiyorsun. Normal. İslemci upgrade gitmen gerekecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI AfterBurner programı ile sıcaklık ve kullanım değerlerinizi oyun içerisindeyken ekran görüntüsü alıp atarsanız yardımcı olabilirim. Ancak tahminim işlemci ve RAM darboğazı olduğu yönünde. Özellikle low ayarlarda 1080P'de i5 7600 gibi bir işlemci kesinlikle GTX 1080'i tam anlamıyla besleyemez.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı