GTX 1080 ve Ryzen R5 1600 darboğaz

EneskutayK

Hectopat
Daha fazla  
GTX 1080 almayı düşünüyorum yarın. Hangi işlemciyi alsam diye kararsız kaldım. R5 1600 var aklımda. Yoksa intele mi yönelmeliyim? Darboğaz olacaksa zorlayıp R7 1700'e geçebilirim. Sistemi 144hz 1080p de kullanacağım. @Jira @Recep Baltaş
@105993 @Nazım Paşa

Son düzenleyen: Moderatör:
Hafif bir darboğaz olabilir, ama sıkıntı çıkmaz. Fakat GTX 1080'i 1080P'de kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Kart tam performans çalışmayabilir. En az 2K bir monitör almaya bakın.

Hafif bir darboğaz olabilir, ama sıkıntı çıkmaz. Fakat GTX 1080'i 1080P'de kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Kart tam performans çalışmayabilir. En az 2K bir monitör almaya bakın.
Öncelikle görsellikten daha çok performansa önem veriyorum. 2k 60 hz almaktansa 144hz 1080p daha mantıklı geliyor nedense. En kötü ihtimalle DSR ile 2k ya çıkarım. Bir problem olur mu?

Mantıklı değil daha iyi bir karta geçtiğinizde sıkıntı çıkaracak. 2K 60Hz bir monitör çok daha iyi olur. Ama yinede sıkıntı çıkmaz 1080P'de

1080p daha mantıklı olur. 5 yıl sonra çıkacak oyunlarda GTX 1080 2K'da zorlanabilir. Tabi, 5 yıl sonra sistem değiştirecekseniz monitörünüzü de değiştirmek zorunda kalırsınız.

1080p daha mantıklı olur. 5 yıl sonra çıkacak oyunlarda GTX 1080 2K'da zorlanabilir. Tabi, 5 yıl sonra sistem değiştirecekseniz monitörünüzü de değiştirmek zorunda kalırsınız.
Şu zamana kadar yaptığım bir şey. 5-6 yılda bir sistemi nerdeyse modeme kadar değiştiyorum. Her sene ekran kartı yenileyen tiplerden değilim.

O zaman tamam. 5 yıl sonra monitörü de değiştirmek zorunda kalırsınız, çünkü eminim artık ana oyun çözünürlüğü 1080p yerine 2K, belki de 4K olur. Bu olduğunda da sahip olduğunuz monitör, o zaman yeni alacağınız sistem için çok az gelebilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı