GTX 1080 yerine kısa süreli kullanılacak ekran kartı önerisi

Defkhammet

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Ryzen 5 3600 işlemcim ve GTX 1080 ekran kartın var. Yapmak istediğim şey oyun oynamadığım zaman ekran kartını çıkarıp. Oynayacağım zamanda geri takmak. Ama bunu neden yapacaksın diye sormayın çünkü böyle yapmam gerek. Fakat işlemcimde dahili grafik birimi yok. Bu yüzden NVIDIA sürücelerle sorun yaşamayacak ekran kartımı tekrar taktığımda sorun yaşmayacağım bir ekran kartına ihtiyacım var. Verebileceğim maksimum 150 lira şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar merhaba. Ryzen 5 3600 işlemcim ve GTX 1080 ekran kartın var. Yapmak istediğim şey oyun oynamadığım zaman ekran kartını çıkarıp. Oynayacağım zamanda geri takmak. Ama bunu neden yapacaksın diye sormayın çünkü böyle yapmam gerek. Fakat işlemcimde dahili grafik birimi yok. Bu yüzden NVIDIA sürücelerle sorun yaşamayacak ekran kartımı tekrar taktığımda sorun yaşmayacağım bir ekran kartına ihtiyacım var. Verebileceğim maksimum 150 lira şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.
Nedeni nedir? Belki çözeriz.

TaK çıkar tak çıkar soket yalama olur. Max 150 TL için 2.el içine sinen bi kart al

Saçma bir mantık dostum sen o ekran kartını oyun harici kullanırsan zaten ekran kartına yük binmez dolayısıyla hiçbir sorun olmaz yani "ben oyun oynamadığım zaman kartı sökünce kartın ömrü uzuyor" diye düşünme aksine sök tak yaparak karta daha çok zarar verirsin. Windowsta vs. gezerken zaten karta yük binmediği için ömrü kısalmaz veya kart yorulmaz.

Nedeni nedir? Belki çözeriz.

😂 Hocam şu an ekran kartı madencliği yapıyorum Windows üzerinden. 2 kart daha var onlarda ayrı sistemde çalışıyor. Bir de hard disk madenciliği başladı duymuşsunuzdur belki ona da girmek istiyorum fakat plot diye bir şey oluşturmak gerekiyormuş ve bu işlem biraz uzun sürüyor ve bilgisayarın işlemci ve RAM'ini bayağı kullanıyor. Bilgisayar kullanılmaz hale geliyor. Plot oluşturma işlemini tamamlayana kadar 1080 boş durmasın diğer 2 kartlı sistemimde çalışsın diye böyle bir şey istiyorum plot oluşturma bittikten sonra geri takacağım kartı.
Tak çıkar tak çıkar soket yalama olur. Max 150 TL için 2.el içine sinen bir kart al.

Hocam tak çıkar yapmayacağım bir kerelik en fazla iki kere olur bu işlem sadece görüntü almama yarayacak bir şey arıyorum. Ama 1080 kartımı tekrar taktığımda sorun çıkarsın istemiyorum. Şöyle örnek vereyim eski AMD kartımı çıkarıp bu 1080i taktığımda görüntü alamadım bir ton uğraştım yinr uğraşmak istemediğimden diyorum.
Saçma bir mantık dostum sen o ekran kartını oyun harici kullanırsan zaten ekran kartına yük binmez dolayısıyla hiçbir sorun olmaz yani "ben oyun oynamadığım zaman kartı sökünce kartın ömrü uzuyor" diye düşünme aksine sök tak yaparak karta daha çok zarar verirsin. Windowsta vs. gezerken zaten karta yük binmediği için ömrü kısalmaz veya kart yorulmaz.

Ömürden değil hocam zaten kart boşta durmasın diye böyle bir işlem yapıyorum. Üstte bir arkadaşa açıklamasını yapmıştım.
Karta bir yararı olmaz aksine zararı olur, sürekli tak çıkar yapmak mantık işi değil.

Sürekli tak çıkar değil hocam 1veya 2 kere bu işlemi gerçekleştireceğim. O sırada görüntü alabilmek için 150 liralık görüntü veren bir şey arıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı