GTX 1080'e Triple Monitör Önerileri

AlperTunga61

Hectopat
Daha fazla  
Selam beyler tam 4 ay sonra MSI GTX 1080 seahawk x ekran kartı modelini triple monitör yapmak istiyorum. Sistem i7 6700K, MSI gaming m5 anakart ve Gskill trident z 32 GB RAM üstüne kurulacak. Ben de bu sistemde 3'lü monitör deneyimi yaşamak istiyorum. Aklımda ise;

SAMSUNG 28" LU28D590DS /UF 1 MS UHD 4K GAMING MONİTÖR

Var. Bu monitörden triple sistem yaparsam GTX 1080 sizce ne kadar performans verir ? Kısaca project cars vb. Araba yarış oyunlarında 4 K triple monitör deneyimini yaşamak istiyorum aynı zamanda 2 ay sonra Logitech g920 ve shifterini alacağım. GTX 1080 sizce ne yapabilir? SLI gerekir mi ya da önerebileceğiniz herhangi başka marka model GTX 1080'in kaldırabileceği triple olabilecek monitör var mı ? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
3x4k=12k görüntü oluşacak ve bunlar görüntü bütünlüğü için senkronize olarak oluşacak 4K oyunların ultra ayarlarda bile 50-60 FPS'ler bile efsane iken 12K ise tamamen ekran kartının canına okuyacaktır. Kısacası bu monitörlere karşı tek başına ekran kartının yapabileceği pek de bir şey yok. Ama 1080p monitörlerde 3'lü monitör uygulayabilirsiniz bence.

Demin izlediğim videoda 6700K %50 civarında iken 1080'ler tam verimde çalışıyordu. Tabi işlemcinin hat sayısı yetmeyebilir. Onu da hesaba katmak lazım. Bence üçlü monitör kullanacaksanız "Curved" modelleri tercih edin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı