GTX 1100 serisi beklenmeli mi GTX 1070 alınır mı?

1070 mi 1160 uzun bekleyişi mi

• Oy verenlerin toplamı
    26

Mertbezirgan

Decapat
Merhaba arkadaşlar 1 hafta sonra uzum süredir çalıştığım LYS'ye girdikten sonra bir bilgisayar toplama hayalim var. GTX 1070'li bir sistemi toplamakta karar kıldık ailemle. Soruma gelelim, elimdeki laptop sadece LoL ve CS açıyor ve başka şeyler oynayan biri olarak beklemek çok tercihim değil ama Nvidia'nın yeni nesil ekran kartlarını beklemeli miyim yoksa 1070 almalı mıyım?

Döviz durumunu 1070 fiyatına ve yeni nesilde bununla eş değer fiyata sahip olacak ekran kartını düşünerek cevap verirseniz sevinirim.

2- Nvidia temmuz sonunda sadece 1180'i mi çıkaracak yoksa 1170 1160 da çıkar mı ki? Büyük ihtimalle yeni nesil ekran kartlarından Türkiye fiyatı alacağım. 3200 TL'lik 1070'e en yakın olan da 1150 Ti veya 1160 olur fikir ve önerilerinizi bekliyorum yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben senin yerinde olsam beklemezdim. Ayrıca yeni seri ekran kartları daha pahalı olacak. 3200 TL nereden bulduysan biraz pahalı şu an piyasada 2800'e GTX 1070 bulunmakta ilk olarak 1180 çıkacak daha 1070 için 6-7 ayın olduğu söylenebilir bence alın keyfinize bakın.

Attığınız makalelerden 2000 serisi yazanlar zaten çok eskü.Bunun yanında 1100 yazanlardan birinde sistem toplayan arkadaş eski nesil bir ekran kartı koymuş benim sorum bana özel olduğundan sorma ihtiyacı duydum ve bilgisayar almaya çok yakınken önerilere ihtiyacım var.

3200 TL bütçeniz varsa şunu öneririm. Palit GeForce® GTX1080 Dual O.C Edition 8GB 256Bit GDDR5 Ekran Kartı (NEB1080U15P2-1045D)
Şahsen 4-5 ay bekleyemezdim ekran kartı için.
Teşekkürler attığınız ürünü inceleyeceğim
Ben senin yerinde olsam beklemezdim. Ayrıca yeni seri ekran kartları daha pahalı olacak. 3200 TL nereden bulduysan biraz pahalı şu an piyasada 2800'e GTX 1070 bulunmakta ilk olarak 1180 çıkacak daha 1070 için 6-7 ayın olduğu söylenebilir bence alın keyfinize bakın.
Teşekkürler

Dur hele, önce seçim sonucu kesinleşsin. En azından 3-4 hafta bekle ve öyle karar ver.

Merhaba arkadaşlar 1 hafta sonra uzum süredir çalıştığım LYS'ye girdikten sonra bir bilgisayar toplama hayalim var. GTX 1070'li bir sistemi toplamakta karar kıldık ailemle. Soruma gelelim, elimdeki laptop sadece LoL ve CS açıyor ve başka şeyler oynayan biri olarak beklemek çok tercihim değil ama Nvidia'nın yeni nesil ekran kartlarını beklemeli miyim yoksa 1070 almalı mıyım?

Döviz durumunu 1070 fiyatına ve yeni nesilde bununla eş değer fiyata sahip olacak ekran kartını düşünerek cevap verirseniz sevinirim.

2- Nvidia temmuz sonunda sadece 1180'i mi çıkaracak yoksa 1170 1160 da çıkar mı ki? Büyük ihtimalle yeni nesil ekran kartlarından Türkiye fiyatı alacağım. 3200 TL'lik 1070'e en yakın olan da 1150 Ti veya 1160 olur fikir ve önerilerinizi bekliyorum yardım ederseniz sevinirim.
yeni çıkan her sistem veya herhangi bir sistem parçasının mutlaka sorunları olur eksikleri olur siz çokça kullanılan ve her Windows sürümü için optimizasyon sıkıntı olmayan bir kart seçmelisiniz çünkü yeni bir mimariye adım atıldığından mutlaka sorunları olacaktır ama seçim sizin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı