GTX 1650 ekran kartı HDMI 2.1 ile FreeSync açılır mı?

Cingilbort

Kilopat
Daha fazla  
Herkese selamlar, linkte'ki monitöre sahibim özellikleri 75Hz, FreeSync, 1080p, ekran kartım ise GTX 1650, FreeSync açmak istiyorum ancak ekran kartımda DP girişi olduğu halde, monitör'de yok sadece HDMI girişi var. Bende biraz araştıma ile HDMI kablosu ile FreeSync açılabilceğini öğrendim.
Bu doğru bir bilgi mi?

HDMI 2.1 kablo gerçekten FreeSync konusunda işe yarar mı?

Alacağım kablo.

Kullandığım monitör.

Zaten monitör'ün özelliklerinde freesync desteği olduğu yazıyor. Hdmi ile freesync çalışmıyor olsa monitör freesync destekli olmaz.

Maalesef hayır. DP ile açabilirisiniz. RTX 3000 serisi 2.1 ile açabilir. FreeSync AMD teknolojisi. DP ile Nvidia ekran kartları FreeSync monitörde G-Sync açabiliyor. GTX 1650 serisinde HDMI 2.1 yok diye biliyorum. Önemli olan port versiyonu.
Linkin en alttında yazıyor. Türkçesi: RTX 3000 serisi HDMI 2.1 ile açabilir.
Nvidia G-Scny.PNG

Zaten monitör'ün özelliklerinde FreeSync desteği olduğu yazıyor. HDMI ile FreeSync çalışmıyor olsa monitör FreeSync destekli olmaz.

Hocam ama NVIDIA ekran kartlarında FreeSync açmak için DP bağlantısı olması lazım denildi benim monitörümde de DP girişi yok.

Maalesef hayır. DP ile açabilirisiniz. RTX 3000 serisi 2.1 ile açabilir.
Linkin en alttında yazıyor. Türkçesi: RTX 3000 serisi HDMI 2.1 ile açabilir.
Eki Görüntüle 1053184

Teşekkürler, monitörü alırken, ooo FreeSync falan var tamam, deyip hiç araştırmadan alınca böyle oluyor :) sanırım dönüştürücü ile de açılmaz. Başka bir yolu yok mu acaba?

Dediğim gibi FreeSync monitörde DP ile G-Sync açılabiliyor. Çoğu monitör destekliyor. Direkt olarak FreeSync açan bir Nvidia kart görmedim. Varsa, güzel bir referans olur.

Geri
Yukarı