GTX 1650 fanlar son hız dönüyor ve ekran gidiyor

Egeaw

Hectopat
Daha fazla  
Selam sistemi alalı yaklaşık 2 sene oldu, son 2 haftadır bu sorunu yaşıyorum. Ekran gidiyor, sesler gelmeye devam ediyor ve fanlar son hız dönüyor.

RX590 kullanan bir arkadaşım WattMan hatası alıyor ve bunun onun hatasına benzediğini söyledi, nasıl düzeltebilirim?

Sistem özellikleri:
8 GB DDR4 3200 MHz RAM.
ASUS GTX 1650 OC ekran kartı.
AMD Ryzen 5 3500 3.60 GHz.
650W PSU.

Sistemle alakalı bir problem olduğunu düşünmüyorum. Bundan 2 ay önce kasaya elim çarpmıştı ve ondan sonra ekran gidip fanlar son hız dönmeye başlamıştı. O zamandan bir daha çarpmadım fakat olmaya devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını çıkarıp silgi ile silip tekrar takmayı deneyin. Belki çarptığınız için PCI slottan gevşemiş olabilir. Benim de mavi ekran veriyordu sonra çarpınca verdiğini fark ettim çıkarıp silgi ile silip taktım düzelmişti mesela. PCI slota tam oturmakla ilgili bir sorun olmuş olabilir.

Deneyeceğim şu an BIOS'u güncellemeyi denedim bir daha olursa eğer dediğinizi yapacağım teşekkür ederim.

Ekran kartını çıkarıp silgi ile silip tekrar takmayı deneyin. Belki çarptığınız için PCI slottan gevşemiş olabilir. Benim de mavi ekran veriyordu sonra çarpınca verdiğini fark ettim çıkarıp silgi ile silip taktım düzelmişti mesela. PCI slota tam oturmakla ilgili bir sorun olmuş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı