GTX 1650 FPS düşüşleri

Kerem Uzuner

Centipat
Merhabalar. Bilgisayar teknik bilgim sıfır öncelikle berlirtmek isterim. CS:GO'da yüksek ayarlarda 150-200 FPS alırken 3-4 gündür düşük ayarlarda bile 150'nin üstüne çıkamıyorum bir de sürekli FPS dropları yaşıyorum. Aynı durum RDR2 için de geçerli orta ayarlarda 40-50 FPS alırken şu an aniden 30 FPS'lere kadar düşüyor. Sorunu ne olabilir dediğim gibi bilgisayardan çok anlamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    6,7 KB · Görüntüleme: 48
  • Ekran Alın2tısı.PNG
    Ekran Alın2tısı.PNG
    3,9 KB · Görüntüleme: 45
İndirdiğiniz bir şeyden olabilir, sıcaklık yüzünden olabilir, arkada çalışan bir uygulama olabilir. Bunları bir kontrol edin derim.

Monster servisine gönderip tamamen sıfırlattırsam termal macun vs değişse düzelir mi?

Eğer sıcaklıklarınız fazlaysa bu durum yüzünden FPS düşmesi yaşıyor olmanız normal. Ama sıcaklıklarınız normalse başak bir sebepten oluyordur. Zaten laptoplarda temizlik süreci daha önemli malum fan sayısı ve soğutması masaüstü bilgisayarlara göre daha zayıf.
Sıcaklıklarınızı kontrol edin eğer yüksekse ve uzun süredir termal macun değişimi ve temizlik yapılmadıysa garantisi devam ediyorsa servise gönderebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı