GTX 1650 gibi ekran kartları için 240V PSU yeterli midir?

Fatih.

Kilopat
Daha fazla  
PSU'mun kaç watt olduğunu tam olarak bilmiyorum. Üzerinde 200-240V yazıyor. Orta-yüksek seviyeli ekran kartları için yeterli midir sizce? 1050-1060-1650 tarzı modeller.

Türkiye'deki bütün priz girişleri zaten 220 240V aralığında dır bu da zaten PSU'yu çalıştırmak için gerekir önemli olan kaç Watt olduğu ve 12V kanalından kaç amper akım verdiği dir

Teknobiyotik yakın zamanda bu konu ile ilgili bir video çekmişti işinize yarayabilir.
Bu site Videoda kullanılan hesaplama aracını barındırıyor. Bir de MSI'ın vardı buna benzer bir sitesi: Onu da buraya bırakıyorum. Bu değerler tabiki sabit değerler olamaz. Ama aşağı yukarı çok sapmaz yani bu hesaplayıcılardan aldığın değerlerden bir tık yüksek psu alırsan işini çözecektir. Örneğin sitelerin sana önerdiği güç değeri 300w ise sen 400w olan bir psu edinirsen sorun yaşamazsın.

Güç kaynağınızın resmini paylaşın. Paylaşamıyorsanız Watt değerine bakacaksınız.

Eski biraz PSU'm bilemiyorum görebiliyor musunuz Watt değerlerini.
1597614151244.png

Şebeke voltajı o evet. Watt değerini görebilmemiz için PSU'nun etiketinin fotoğrafını çekip de atabilirsin.
Modeli araştırdım biraz 460W yazıyor.
Gigabyte GE-R460-V1

Son düzenleme:
Normal şartlarda yeter. Elinizdeki güç kaynağı 460 Watt. GTX 1650 için önerilen güç kaynağı 350 Watt. Çok eskimeyip verimliliğini kaybetmediyse yeterli olur.

Yalnız elinizdeki modeli kontrol edin. 6 pin ekran kartı güç kablosu bulunuyor mu bakın. Bazı ekran kartlarında ekstra güç kablosu oluyor. Eğer 6 pin kablonuz varsa veya alacağınız kartta ekstra güç kablosuna ihtiyaç yoksa sorun olmaz.

Geri
Yukarı