GTX 1650 GPU kullanımı %60 civarı

Erenbarn

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar hiçbir oyunda GPU mu tam verimli kullanamıyorum. Genelde GPU kullanımı %60 - %70 CPU kullanımı ise %50 - %60 civarında oluyor.
RAM'im 8 GB olduğu için olabilir mi?

Oyunlarda düşük ile Ultra arasında FPS farkı olmuyor. Hatta ayar düşürünce kullanım düştüğü için FPS daha da düşüyor.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem 1650 + Ryzen 5 1600 AF + 8 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar hiçbir oyunda GPU mu tam verimli kullanamıyorum. Genelde GPU kullanımı %60 - %70 CPU kullanımı ise %50 - %60 civarında oluyor.
RAM'im 8 GB olduğu için olabilir mi?

Oyunlarda düşük ile Ultra arasında FPS farkı olmuyor. Hatta ayar düşürünce kullanım düştüğü için FPS daha da düşüyor.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem 1650 + Ryzen 5 1600 AF + 8 GB RAM.

Galiba oynundan kaynaklı darboğaz oluyor, yüksek grafikte oynamanız yararınıza olur.

Artı -1 Eksi
CS:GO'da olabiliyor sistemden değil oyundan kaynaklı bence.
Yani belirli bi oyunda değil nerdeyse tüm oyunlarda bu şekilde benim gözlemlediğim
Apex legends , witcher 3 , fivem gibi
Darboğaz yok. Sistem zorlanmadığı için yüke girmiyor.
Yani ayarları çok yükseltiyorum fps düşüyor gpu kullanımı %80 lere geliyor ayarları düşürüyorum fps 5 yükseliyor ama kullanım düşüyor
Hangi oyun bu? 1600 AF işlemcisinin GTX 1650'e darboğaz yaptığını hiç sanmıyorum. Yazılımsal bir sorun gibi geldi. Monitör çözünürlüğünüz ne?
Monitör 1080p 165 hz
Galiba oynundan kaynaklı darboğaz oluyor, yüksek grafikte oynamanız yararınıza olur.
Grafikleri ultraya alsam da en fazla %80 e çıkıyor gpu kullanımı nerdeyse 4 farklı oyunda sürekli ayar değistirerek denesemde low ile ultra arasında 5 fps fark oluyor

Yeni konular

Geri
Yukarı