Çözüldü GTX 1650 GTA V'te FPS düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

anonymousperson1

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikler herkese merhaba arkadaşlar, 4 ay önce aldığım laptopuma yaklaşık 2 hafta önce GTA 5'i kurdum fakat araba ile fazla hız yapıca FPS 50'nin altına düşüyor ve 50'den sonra bariz bir şekilde oyunun kastığı hissediliyor. Ve FPS 60'a sabit onu da nasıl kaldıracağımı bilmiyorum.

Sistem özelliklerim
NVIDIA GeForce GTX1650 4 GB.
16 GB RAM.
1 TB SSD.
Intel Core i7-9750H.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar öncelikle gösterdiğiniz ilgiden dolayı hepinize teşekkür ederim. V-Sync'i kapamak 60 FPS sınırlamasını kaldırdı artık 80-60 arası geziniyorum MSAA mı FXAA mı öyle bir şeyi fule çekince yeniden 30 FPS'lere düşüyor MSAA FXAA bunlar nedir peki?
Hocam onlar anti-aliasing ayarları (yanlış yazmış olabilirim) msaa çoklu örneklemedir fxaa ise fast approximate diye geçiyor yani msaa’ya göre daha az sistem yoruyor ikisi de kenar yumuşatma ayarları yani daha pürüzsüz görüntü çıktısına yarıyor msaa daha yeni teknoloji daha yüksek fps alabilmek için elinizde daha iyi bir sistem olması lazım msaa yerine fxaa açın veya msaa değerini olabildiğince düşük tutmaya çalışın.
Arkadaşlar öncelikle gösterdiğiniz ilgiden dolayı hepinize teşekkür ederim. V-Sync'i kapamak 60 FPS sınırlamasını kaldırdı artık 80-60 arası geziniyorum MSAA mı FXAA mı öyle bir şeyi fule çekince yeniden 30 FPS'lere düşüyor MSAA FXAA bunlar nedir peki?
Arkadaşlar bir de size dönemedim çünkü daha bugün kayıt oldum siteye bir sebepten dolayı süreli ban yedim :) kusura bakmayın.

Hocam onlar anti-aliasing ayarları (yanlış yazmış olabilirim) msaa çoklu örneklemedir fxaa ise fast approximate diye geçiyor yani msaa’ya göre daha az sistem yoruyor ikisi de kenar yumuşatma ayarları yani daha pürüzsüz görüntü çıktısına yarıyor msaa daha yeni teknoloji daha yüksek fps alabilmek için elinizde daha iyi bir sistem olması lazım msaa yerine fxaa açın veya msaa değerini olabildiğince düşük tutmaya çalışın.

Çözüm

Geri
Yukarı