GTX 1650 i5 3470 Sistemde RDR 2 50-60 arası FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

Hypersop

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 Ram
SSD veya HDD modeli
1 TB
Ekran kartı
GTX 1650
İşlemci
İ5 3470
GTX 1650 i5 3470 RDR 2 şehirde kasıyor, sebebi nedir? Yani normal oyunda kasabada falan 60-50 FPS arası değişiyor ama şehre falan girince 20 30'a kadar düşüyor. Can sıkıcı bir durum neden olur sizce?

İşlemci patates. Darboğaz da var muhtemelen.

Oyunu açabilmesi bile mutlu etti beni açıkçası. Benim de işlemcim i5 3470, ve hiç de patates değil. Ama aşırı güçlü de değil. Bu durum beklentiye göre de değişir. Modern AAA oyunlar oynayacaksan işlemciyi değiştirmek zorundasın.

Oyunu açabilmesi bile mutlu etti beni açıkçası. Benim de işlemcim i5 3470, ve hiç de patates değil. Ama aşırı güçlü de değil. Bu durum beklentiye göre de değişir. Modern AAA oyunlar oynayacaksan işlemciyi değiştirmek zorundasın.
Peki Hocam İşlemci Ne Alabilirim 1650 İçin? Rahat oyun oynamak istiyorum

Hocam İşlemci Ne alabilirim Oyunu rahat oynamak istiyorum.

Ne almalıyım işlemci olarak bütçe 1500 2000
Yani ikinci el alırım herhalde

1155 pin bir anakart kullanıyorsun. 1155 anakartlara eli yüzü düzgün pek bir işlemci yok. Zira 3470 ve i7 3770 için kullanılır sadece. Bu tarz oyunları düzgün oynayabilmen için anakartı komple değişmen lazım. 7.nesil altını önermiyorum işlemci olarak. Ekran kartın iyi ama, bu açıdan avantajlısın.

Peki Hocam İşlemci Ne Alabilirim 1650 İçin? Rahat oyun oynamak istiyorum
7. nesil ve üstüne bakabilirsin hocam bütçene göre.

1155 pin bir anakart kullanıyorsun. 1155 anakartlara eli yüzü düzgün pek bir işlemci yok. Zira 3470 ve i7 3770 için kullanılır sadece. Bu tarz oyunları düzgün oynayabilmen için anakartı komple değişmen lazım. 7.nesil altını önermiyorum işlemci olarak. Ekran kartın iyi ama, bu açıdan avantajlısın.

7. nesil ve üstüne bakabilirsin hocam bütçene göre.
Anladım Yani İşlemci Değişmesi İçin Ana Kart Değişmesi Gerekiyormu?

İşlemci değişmesi lazım. Daha güçlü işlemciler takmanız için uyumlu anakarta ihtiyacınız var. Minimum 1150 soket tercih edin, orta bütçeniz varsa AM4 geçin kafanız rahat olur daha yüksek bütçe çıkarsa belirtin daha düzgün sistem dizebiliriz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı