Çözüldü GTX 1650 i7 10. nesil Minecraft Shader düşük performans

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

tark67

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım iyi: Excalibur GTX1650, 8GB RAM, i7 10. nesil. Yani çok iyi denemez ama shader'da kasmaması lazım çünkü YouTube'da aynı model bilgisayarların incelemeleri var. Shader'la nasıl oynanıyor diye baktığımda FPS değeri 100. YouTube'deki videolarda oynanıyor ama ben açınca oynanmıyor.

Çözüm
Minecraft'a kaç GB RAM atıyorsunuz? F3'e basınca gözükmesi gerekli. Shader için en az 4 GB olmasını öneririm.
Bunun için 64 Bit Java yüklü olması da gerekir. 32 Bit ise daha fazla RAM verilmiyor. Şahsen kendim yaparken hep öyle oluyordu.

RAM atamayla alakası yokmuş. Laptopum çift ekran kartlıymış ve Intel UHD kullanıyormuş. GTX 1650'ye geçirdim, sorun çözüldü.
Minecraft'a kaç GB RAM atıyorsunuz? F3 e basınca gözükmesi gerekli. Shader için en az 4 GB olmasını öneririm.
Bunun için 64 bit Java yüklü olması da gerekir. 32 Bit ise daha fazla RAM verilmiyor. Şahsen kendim yaparken hep öyle oluyordu.

Hangi shader pack, ve arkadaşın dediği gibi minimum 4 GB ram ata.

Minecraft'a kaç GB RAM atıyorsunuz? F3'e basınca gözükmesi gerekli. Shader için en az 4 GB olmasını öneririm.
Bunun için 64 Bit Java yüklü olması da gerekir. 32 Bit ise daha fazla RAM verilmiyor. Şahsen kendim yaparken hep öyle oluyordu.

RAM atamayla alakası yokmuş. Laptopum çift ekran kartlıymış ve Intel UHD kullanıyormuş. GTX 1650'ye geçirdim, sorun çözüldü.

Çözüm
Nasıl geçirdin ?

Merakımdan soruyorum

Nasıl geçirdin ?

Merakımdan soruyorum
denetim masasına giriyosun 3d ayarlarının yönetilmesi program ekle ordan oyunu ekliyosun yüksek performanslı nvidia işlemcisi diyosun
Onu da düşünmüşsünüzdür diye yazmamıştım. Farketmemenize şaşırdım doğrusu. :D F3 e basınca zaten hangi ekran kartı üzerinden çalıştığı görülüyor.
bende gtx1650 görünüyodu zaten ama kullanmıyomuş

Geri
Yukarı