GTX 1650 İçin 350 Watt PSU Yeterli mi?

@SaviorAngel™ ben 80+ sertifikası olmazsa 350 Watt veremez diye bir şey demedim ki. Eğer kaliteli bir marka model ise yeterlidir dedim.
Yani neden bir sertifika ve güvenilirliği kanıtlanmışlık arıyorsunuz ona takıldım ben zaten, yazdığından anlaşıldığı kadarıyla bütçesi sıkışık ve düşük seviye bir güç kaynağı ile sistemini besleme durumunda arkadaş ama ister çok güvenilir ve kaliteli malzemelerden üretilmiş olsun ister daha uygun fiyatlı çözümlerle üretilmiş olsun güç kaynağında sorun olmadığı sürece o bilgisayarı besleyecek. Bende dahil olmak üzere her daim kaliteyi elimizden geldiğince ön planda tutuyoruz fakat ''Eğer kaliteli markaysa'' gibi kavramlar yanıltıcı olabiliyor eğer bilgi birikimi yüksek değilse karşıdaki kişinin, anlatılmaya çalışılan şeyi ben anlıyorum ama karşıdaki anlamıyorsa diye böyle şeyleri göz önünde bulundurmak gerekli. Uzun lafın kısası ''Kendini kanıtlamış üretici ve ürün tercih etmek her daim daha akıllıca ve mantıklı olacaktır fakat elinizdeki ürün yeterlidir, işinizi görecektir.'' demek bilgi birikimi daha az olan kişi için daha açıklayıcı olabilir.

@SaviorAngel™ Hocam arkadaşın elindeki güç kaynağını bilmeden yeterlidir veya yetersizdir diyemeyiz ki. Arkadaşın güç kaynağı Power Boost'un +12V kanalından 168W vereni de olabilir High Power'ın +12V kanalından 324W vereni de olabilir. Kaliteli marka model yeterlidir dememin sebebi ise kalitesiz olanların genel olarak +12V kanalından düşük güç vermesi. Hiç 350W olupta Everest, TX Powermax, Power Boost, Hadron, Platoon gibi kalitesiz markaların +12V kanalından 200W üstü verdiğini görmedim.

PSU en önemli bileşendir. Kendisine bir şey olursa bütün sisteme zarar verebilir. O yüzden sertifika olmasa ne olur diye bir şey yok. Eğer PSU için bütçe ayrılamıyorsa sistem toplamamak daha iyi bence. Biliyorum, oyun oynamak isteyenler bilgisayar almak istiyor ancak ben de kaç aydır alamıyorum. İstersem düşük kaliteli parçalardan toplayabilirim ancak içim rahat etmez. Ne zaman arıza verir diye içim içimi yiyeceğine almamak daha iyi.

Dostum benim eski PSU her ne kadar dandik olsa da, 400Watt'ta 750 Ti kartımı yaktım. En az 500W PSU kullanman yararına olacaktır. Tabi +80 sertifikasına önem vermen de önemli PSU seçiminde.

Anlık gaza gelme sonucunda gtx 1650 ventus xs 4g oc ekran kartını aldım (indirimde idi 1270tl aldım.) Hata ettiğimin farkındayım. 350psu yeter mi kullanabilir miyim ? yetersiz ise hangi psu almalıyım bütçe 350TL
Bilgisayar parçalarım:
i7-4790 cpu 3.60Ghz işlemci
2xDDR3 4gb ram
MSI H81M-P33 anakart
FPS-G35F8 350watt psu
gt 730 ekran kartı
1tb hard disk
120 sdd
2 adet fan

Anlık gaza gelme sonucunda gtx 1650 ventus xs 4g oc ekran kartını aldım (indirimde idi 1270tl aldım.) Hata ettiğimin farkındayım. 350psu yeter mi kullanabilir miyim ? yetersiz ise hangi psu almalıyım bütçe 350TL
Bilgisayar parçalarım:
i7-4790 cpu 3.60Ghz işlemci
2xDDR3 4gb ram
MSI H81M-P33 anakart
FPS-G35F8 350watt psu
gt 730 ekran kartı
1tb hard disk
120 sdd
2 adet fan
O PSU varken sakın ama sakın ekran kartını takayım deme. Ayrıca maalesef o fiyata öyle PSU yok, herkesin önerdiği 500W High Power 80+ PSU 450 TL civarında. Bütçeni 100-150 daha arttırman gerekecektir dostum.

High Power 500W 80+

Geri
Yukarı