GTX 1650 için 400W güç kaynağı yeterli olur mu?

Lyonsss

Decapat
Herkese merhabalar. Elimde yaklaşık 10 gün önce aldığım bilgisayarım var. İçerisinde AMD Ryzen 5 3500X, 16 GB RAM, 480GB SSD ve GTX1650 bulunuyor. İçerisinde, 400W'lık bir enerji kaynağı mevcut. Sizce uzun kullanım için yeterli olur mu? Bu arada günde ortalama 6 saat kadar bilgisayar kullanıyorum. Kasa aydınlatmalı ve toplam 4 adet fanı bulunuyor.

Bu arada monitör olarak TURBOX marka 27'' inçlik bir monitör kullanıyorum. (75Hz)

Yeterli olacaktır diye düşünüyorum çünkü 1650 Super modelinde 450W'lık bir güç kaynağı kullanıyorum. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım şu güne kadar. Ayrıca monitörünüzü değiştirmenizi öneririm Turbox iyi bir marka değil maalesef.

PC nizi stres testine sokun, eğer bir hata ile karşılaşmıyorsanız sıkıntı yok demektir. Fakat psu zamanla güç kaybeder. Örnek vermem gerekirse şu an pik 400 Watt veriyorsa 3-4 yıl sonra 380 Watt verebilecektir. İmkanınız varsa 550 Watt bilindik bir marka alın, eğer imkan ve sorun yoksa mecbur devam edeceksiniz.

Yeterli olacaktır diye düşünüyorum çünkü 1650 Super modelinde 450W'lık bir güç kaynağı kullanıyorum. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım şu güne kadar. Ayrıca monitörünüzü değiştirmenizi öneririm Turbox iyi bir marka değil maalesef.
Monitörü kullandığım zaman içerisinde bir sorunla karşılaşmadım.Bence oldukça kaliteli.Bu arada ne kadar süredir kullanıyorsunuz?

Geri
Yukarı