GTX 1650 kaç TL eder?

@korro @kino bende 1650'den 6600'e geçmeyi düşünüyorum. 2 ay dişimi sıksam aslında ailemin yardımıyla da 2. el 6600 alabilirim fakat bütçeme ancak uyan 6600'lerde mining çıkması oluyor genellikle. Bir tane 4 ay miningli Sapphire 6600, bir tane de 8 ay miningli XFX 6600 var ve ikiside 3500TL(İki ayda fiyatlar artar veya azalır ona bir şey diyemiyorum şimdiki fiyatlara göre konuşuyorum). Aylık 800TL harçlık alıyorum. 2500 civarına satabilseydim aslında çok daha iyi olurdu benim için ama 1500-2000'de fena fiyat değil. Zaten Ankara'da 3000'e bile 1650 satmaya çalışan insan varken 2000'e satmak çok zor olmayacaktır diye düşünüyorum.

AC Unity'de bile 60 FPS alamayan bir karttan 60 üstü FPS alan bir karta geçmek çok iyi olacak fakat piyasa da oynamadığım oyun kalmadı diyebilecek durumda olduğum için biraz da kötü olacak. Eğer planladığım zamana yetişirse en azından Last of Us'ı iyi grafik ayarlarında oynarım belki Cyberpunk ve AC Valhalla'yı bir daha bitiririm. O oyunları düşük-orta ayarda 40FPS alarak oynamak pek keyif vermemişti.

Seni saran oyunları tekrardan güzelce oynarsın. Ben 6600 XT'yi aldığımda (ki şans oldu bu karta geçmek, minerlar 5500 XT 8 GB'a servet ödeyince verdim) bitirdiğim oyunları bile ayarları köklerek geri oynadım. GTX 1650'yi 2500'e okutmak çok zor ama 2K bir ihtimaldir. Sen oraya 2200 TL yaz, garantili, çok temiz vb. ekle teklif verenlerle orta yol bu.

Miner kartı sorun değil, az da olsa Türkiye garantisi olsun yeterli. Piyasada minerlar olmasa zaten 4K'dan aşağı satmazlardı 6600'leri, bu herifler 2021'de sıfırları nasıl tavana çektiyse şimdi de ikinci elleri dibe indiriyorlar. Bunların çoğu karttan, performanstan da anlamaz fiyatı neydi, mining getirisi neydi ona göre davranıyorlar. Olan miner olmayanlara oluyor düşünsene bugün sıfır RTX 3070 alıp haftaya satmak istesen yarısını teklif edecekler.

RX 6600 şu piyasada en hayat kurtarıcı kart, beygir gibi güçlü ve bedava parasına elde edebiliyorsun. Aileni de hafiften dürtüp aradan çıkar kafan rahatlasın.

İlan açmadım ben, RX6600ü aldığım kişiye 1500e sayalım ne dersin dedim. Garantisi bitmesine 10 gün kalmıştı zaten benim kartın. 1650 mining yapabilecek bir kart değil bu arada, giriş seviye kartı zaten. FurMark'ta falan baktılar ben de 6600e baktım, sonra el sıkıştık bitti alışveriş 2700 daha ödedim fark olarak, keşke 2500 öderim deseymişim ama çabuk satmak istedim işte.

Geri
Yukarı