GTX 1650 Laptop önerisi

Pckopat30

Hectopat
Birkaç haftadır laptop arayışındayım, forumdan da açılan konulardan biraz bilgi ve fikir sahibi oldum sayenizde, teşekkürler bu yüzden.

Hem oyun hem de web tasarım için kullanabileceğim, uzun süre götürebilecek laptop arıyorum. Oyunlarda Ultra vs beklentim yok açıkçası konsol mevcut olduğu için. Web tasarım içinde uygun hızlı olacak 3 tane PC arasında kararsız kaldım. Ayrıca bu laptoplara ilave SSD-HDD ve RAM takviyesi yapılabiliyor mu?

Bu 3 laptop arasından Acer Nitro Intel i5 işlemcili en iyisi gibi duruyor fakat kalite bakımından sorun yaşanır mı? Her yerde her türlü PC için şikayet bulmak kolay olduğu için iyi bir PC olsa bile insan tereddüt ediyor? Bu belirttiklerim arasından veya bu fiyatlarda önerebileceğiniz farklı seçenekler nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
İndirimleri kovalarsanız bu laptopu 5K civarında alabilirsiniz. Malzeme kaltesi ve soğutma tarafında kesinlikle tavsiye ederim.

Onu gördüm de indirime girer mi pek emin olamadım. Bu fiyatlarda Casper Excalibur buldum gittigidiyor'da onun hakkında bilginiz var mı ?

Bu ikisine rastladım şimdi de, aynı zamanda excalibur'un 1 Tb + 240 SSD olanı da var. Bilgisi olan, kullanan vs varsa aydınlatabilir mi ?

Son düzenleme:
Çok ısınıyor mu ? Hızlı mı günlük kullanımda ? Birde ilave RAM ve HDD-SSD takviyesi yapabiliyor muyum ? Teşekkürler.

Ayrıca bu Laptop gittigidiyorda 5499 teşhir ürün / hepsiburada da 5799
Teşhir ürün mağazada örnek olarak sunulan ürünlerdi sanırım değil mi ? Alınabilir mi 300 tlye değer midir ?

Son düzenleme:
Çok ısınıyor mu ? Hızlı mı günlük kullanımda ? Birde ilave RAM ve HDD-SSD takviyesi yapabiliyor muyum ? Teşekkürler.

Teşhir ürün mağazada örnek olarak sunulan ürünlerdi sanırım değil mi ? Alınabilir mi 300 tlye değer midir ?

Her laptop doğal olarak ısınır. Diğer rakip laptoplar ne kadar ısınıyorsa bu da aynı şekilde ısınıyor yani bu konuda eksisi yok. Günlük kullanımda işini gayet iyi görür o yönden herhangi bir sorun yok. Önerdiğim modelde 2x8 16 gb ram var bu oyun ve günlük kullanımda fazlasıyla yetecektir. 512 gb ssd seni rahatlıkla bir süre götürür ileride ek olarak harici HDD ekleyebilirsin.

İçinizin rahat etmesini istiyorsanız Hepsiburada'dan alabilirsiniz. Ben Hepsiburada'dan almayı tercih ederdim sıfır olsun benim olsun :).

Son düzenleme:

Riske atmayıp Hepsiburada'dan alabilirsin. Aynı Laptopun Ryzen 5 3550H olan versiyonu bende var.
Soğutma bence gayet iyi, altına koyduğum ufak soğutucu sayesinde Ekran Kartının 65 dereceyi geçtiğini görmedim. Casper'ın Laptopu 8GB RAM iken bu 16GB ve Windows var.

Arkadaşlar bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Birkaç gün içerisinde kartım geldiğinde almış olacağım. İyi forumlar.
Bu iletilenler dışında, i7 9750H işlemcili 2 pc daha gördüm. Linkleri aşağıya bırakıyorum, 1000 TL farka değer midir ? Yani i7 aldığımda i5 işlemciye göre daha iyi olacak elbet fakat uzun ömürlü olacak mıdır ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı