GTX 1650 laptop performansı düşük

emrectn

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Lenovo L340 17IRH bilgisayara sahibim. GTX 1650, i5 9300H ve 16 GB RAM var. Başkaları CS:GO'da 150-200 arası alırken ben 80-90 FPS alıyorum.
LoL'de bile teamfightlarda 50'lere kadar FPS düşüşüm oluyor. Ne yapmam gerekir? Teşekkürler.
(bütün sürüceler ve bıosum güncel.)

İntel'de çok önem arz etmiyor tek kanal
Yanlış biliyorsunuz maalesef. Laptop tarafında öyle değil. Optimus teknolojili çoğu laptop çift kanal olmazsa %60-70'e varan peformans kayıpları yaşamakta. Tabii ki BIOS üzerinden dahili Intel GPU devre dışı bırakılmıyorsa.
Alakası yok çift kanalla arkadaşlar maksimum TF'de 20FPS arttırır bu AMD'nin APU işlemcisi değil.
Neye dayanarak bu kadar eminsiniz ? Biraz araştırın veyahut bilmiyorsunuz yorum yapmayın lütfen.

Yanlış biliyorsunuz maalesef. Laptop tarafında öyle değil. Optimus teknolojili çoğu laptop çift kanal olmazsa %60-70'e varan peformans kayıpları yaşamakta. Tabii ki BIOS üzerinden dahili Intel GPU devre dışı bırakılmıyorsa.

Neye dayanarak bu kadar eminsiniz? Biraz araştırın veyahut bilmiyorsunuz yorum yapmayın lütfen.

Doğru diyor olabilirsiniz hatam varsa affola fakat ben Intel'in gpusunu nasıl devre dışı bırakacağım benim BIOS'um farklı laptopumun markası GameGaraj.
Herkese yardımları için teşekkürler.

Çözdünüz mü?

Doğru diyor olabilirsiniz hatam varsa affola fakat ben Intel'in gpusunu nasıl devre dışı bırakacağım benim BIOS'um farklı laptopumun markası GameGaraj.

Çözdünüz mü?
GameGaraj firması modellerinde bu özelliği sunmuyor maalesef. Devre dışı bırakamazsınız.

Ciddi misiniz gerçekten üzüldüm nasıl devre dışı bırakabilirim başka türlü?
Bırakamazsınız. Belki ileride bir Update gelirse veya çok uğraşıp ve bu işlerden anlarsanız yazılım ile fakat asla tavsiye etmem. Genelde özellikle ülkemize gelen cihazların neredeyse hepsinde var bu sıkıntı fakat AAA tarzı oyunlarda FPS kaybı 3-5 FPS oluyor merak etme.

Bırakamazsınız. Belki ileride bir Update gelirse veya çok uğraşıp ve bu işlerden anlarsanız yazılım ile fakat asla tavsiye etmem. Genelde özellikle ülkemize gelen cihazların neredeyse hepsinde var bu sıkıntı fakat AAA tarzı oyunlarda FPS kaybı 3-5 FPS oluyor merak etme.

Evet Witcher 3 tarzı oyunlarda çok az farkediyor fakat CS:GO gibi oyunlar aşırı fark yaratıyor.

Çözdünüz mü?
malesef çözemedim anlamadığım şekilde fps düşüşleri oluyor 1650 de nasıl düşer anlamıyorum

Geri
Yukarı