GTX 1650 Laptopta düşük FPS sorunu

Ben eski laptopumda dahili grafik birimini kapalı kullanıyordum…

Kapatamayız çünkü görüntüyü dahili grafik üzerinden bir kez daha işlenecek şekilde ayarlıyorlar. Olsa olsa arkadaşın HDMI girişi direkt ekran kartına bağlıysa harici bir monitör alarak rekabetçi oyunlarda alması gereken FPS'i alabilir.

Kapatamayız çünkü görüntüyü dahili grafik üzerinden bir kez daha işlenecek şekilde ayarlıyorlar. Olsa olsa arkadaşın HDMI girişi direkt ekran kartına bağlıysa harici bir monitör alarak rekabetçi oyunlarda alması gereken FPS'i alabilir.
Nasıl kapanmıyor. Eski dandik samsung laptopumda kapanıyordu.

Nasıl kapanmıyor. Eski dandik Samsung laptopumda kapanıyordu.

Çünkü bu olay sadece NVIDIA da var ve GTX 1000 serisinde geldi. Aşırı güç tüketimi ve ısınmalardan dolayı enerji tasarrufu sağlanmak için yapılan bir hareket. Eski modeller ve şu anki AMD ekrankartlı modelli laptoplarda bu olay yok.

Çünkü bu olay sadece NVIDIA da var ve GTX 1000 serisinde geldi. Aşırı güç tüketimi ve ısınmalardan dolayı enerji tasarrufu sağlanmak için yapılan bir hareket. Eski modeller ve şu anki AMD ekrankartlı modelli laptoplarda bu olay yok.
Dostum ben olayı pek anlayamadım. Şimdi ben bilgisayarın aygıt yöneticisinden tümleşik grafik birimini kapat dediğimde, buna ek olarak sürücüsünü sildiğimde bu birim çalışmaya devam mı ediyor? Yani bu işlemlerden sonra çok mümkün değil gibi ama sen belli ki bu konuda daha çok bilgi sahibisin

Not:
Eski laptopumda ati gpu ve intel hd vardı. Hd graphicsi kapatıyordum.

Dostum ben olayı pek anlayamadım. Şimdi ben bilgisayarın Aygıt Yöneticisi'nden tümleşik grafik birimini kapat dediğimde, buna ek olarak sürücüsünü sildiğimde bu birim çalışmaya devam mı ediyor? Yani bu işlemlerden sonra çok mümkün değil gibi ama sen belli ki bu konuda daha çok bilgi sahibisin.

Not:
Eski laptopumda ATI GPU ve Intel HD vardı. HD Graphics'i kapatıyordum.

Hocam işte yeni nesil laptoplarda dahili grafiği kapatmak gibi bir şey yok. Ben zamanında çok uğraştım ama dahili grafiği kapatmayı başarsam bile tümden görüntü gidiyor çünkü harici grafik dahili grafiğe bağlı.

Geri
Yukarı