GTX 1650 laptopta EA FC 24 çok kasıyor

LOCKEDKEY

Femtopat
Daha fazla  
Sistemim, NVIDIA GeForce GTX 1650 / 11th gen Intel(R) Core(tm) i5-11400H @ 2.70 GHz - 32 GB RAM (laptop ekran 1 144, harici ekran 240).
Arkadaşlar, ben ne yaparsam yapayım tüm YouTube videoları, oyun için dışı her şeyi denedim oyun çok kasıyor. Oyunu silip tekrar yükledim format attım, Windows 10'dan 11 yaptım her şeyi yaptım yok. Sadece bu oyunda böyle. Windows 10 da da böyleydi. 11'i format attığım için ilk FIFA'yı yükledim denedim olmadı, güncellemeler vs yine YouTube videoları denedim olmadı. FPS 20-30-50'lerde geziyor. Valorant 290-280 arası. Neden böyle bilmiyorum, biri yardım edebilir mi?

Kanka onu da denedim, NVIDIA Denetim Masası ayarlarını da denedim şakasız denemediğim herhangi bir şey kalmadı, Windows Update vs. Yani 3 gündür her gün ortalama 6-7 saat PC ile ugrastım formatından tut en küçük ayarına kadar yok arkadaş olmuyor.

Denediklerimden farklı bir şey derler diye foruma yazdım işte bakalım.

Tecrübelerim bunlardı işte, bir de laptop kullanıcısı değilim belki tozlanma durumu yüzünden FPS düşmesi yaşıyorsunuzdur? Aklıma başka bir şey gelmiyor 4 ay çok bir süre değil ama genelde 6 ayda bir temizlik yapılması gerekli. Gerek masaüstü, gerek laptop.
Belki düzelir yani türlü türlü şeyi denemişsiniz.

Tecrübelerim bunlardı işte, bir de laptop kullanıcısı değilim belki tozlanma durumu yüzünden FPS düşmesi yaşıyorsunuzdur? Aklıma başka bir şey gelmiyor 4 ay çok bir süre değil ama genelde 6 ayda bir temizlik yapılması gerekli. Gerek masaüstü, gerek laptop.
Belki düzelir yani türlü türlü şeyi denemişsiniz.
Sağolasın yine yardımcı olmaya çalıştığın için. Herkes güncelleme bekle diyor. Belki de güncelleme kaynaklıdır hayırlısı.

Hocam ben de aynı özelliklere sahip Monster laptopta sadece bu oyunda sorun yaşıyorum. Çözüm bulabildiniz mi?
Reis düzeltemedim ne yaparsam yapayım olmadı. Her şeyi denedim. Güncellemeyi bekleyin dediler bugün geldi 5 GB'a yakın daha yapmadım yaptıktan sonra bakacağım. Yoksa son çare xbox ya da ps5

Hocam ben de aynı özelliklere sahip Monster laptopta sadece bu oyunda sorun yaşıyorum. Çözüm bulabildiniz mi?
Başka çözüm bulabilirseniz yazar mısınız lütfen?

Son düzenleme:
Reis düzeltemedim ne yaparsam yapayım olmadı. Her şeyi denedim. Güncellemeyi bekleyin dediler bugün geldi 5 GB'a yakın daha yapmadım yaptıktan sonra bakacağım. Yoksa son çare xbox ya da ps5

Hocam aklınıza gelebilecek her yöntemi denedim; fifasetup sildim, Nvidia ayarlarini kurcaladım, düşey senkronizasyon açtım kapadım, çözünürlük düşürdüm yok yani olmuyor, sildim en sonunda oyunu. 5 gblik güncelleme işe yaradı mi bari?

İşin garip tarafı bende FPS sıkıntısı da yok. Yani yüksek ayarlarda FPS 90-110 arasında gidip geliyor ama oyun akıcı değil ara ara drop giriyor. Santra yaptıktan sonra ufak takilmalar oluyor

Yeni konular

Geri
Yukarı