GTX 1650 laptopta VRAM kullanımı fazla

İşletim sistemi
Windows 10

Abdullah Oğuz

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
GTX 1650
İşlemci
5500 U
Merhaba, GTX 1650 laptopta Warzone II oynuyorum(yeni indirdim) ve bu sistemle ultrada bile oynayabilecekken verdiğim görseldeki gibi VRAM kullanımı other kısmında fazla geldi gözüme çözümü var mıdır acaba?

Buyurun:

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    722,2 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
Yapacak bir şey var. Arkada açık olan uygulamalardan biri VRAM'i sömürüyordur, açık olanları kapat. Sistemi 1 kere yeniden başlatmak da VRAM kullanımını düşürür. Oyununun bellek göstergesi de yanlış ölçüyor olabilir, bunu anlamanın yolu da Görev Yöneticisi performans kısmından GPU'ya tıklayıp bellek kullanımına oradan bakmak.

Merhaba, GTX 1650 laptopta Warzone II oynuyorum(yeni indirdim) ve bu sistemle ultrada bile oynayabilecekken verdiğim görseldeki gibi VRAM kullanımı other kısmında fazla geldi gözüme çözümü var mıdır acaba?

Buyurun:

Şahsen R6 Siege de bende de 4 GB VRAM var VRAM'in hepsini kullanıyor high grafiklerde oynuyorum Warzone gibi bir oyun daha ağır olduğu için normaldir o kadar kullanması günümüzdeki çoğu oyun çok fazla VRAM'e ihtiyaç duyuyor artık o yüzden AMD kartlar daha fazla FPS veriyor NVIDIA'ya göre AMD kartların VRAM'i daha fazla.

Yapacak bir şey var. Arkada açık olan uygulamalardan biri VRAM'i sömürüyordur, açık olanları kapat. Sistemi 1 kere yeniden başlatmak da VRAM kullanımını düşürür.
Doğru, other apps kısmındaki VRAM kullanımına dikkat etmemişim. Arkada başka bir oyun/uygulama açık gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı