GTX 1650 Mobile ekran kartı iyi midir?

Tuncay Kantarcı

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
FBI ajanı
Alacağım laptopta GTX 1650 4 GB GDDR6 ekran kartı bulunuyor. İşlemcisi ise Ryzen 5 5600h. Bu ekran kartı ne kadar iyi? Oyanayacağım oyunları 100 üstü FPS'lerde rahat oynayabilir miyim?

Oynanacak oyunlar: GTA V, CS:GO, Valorant, Minecraft, PUBG, FIFA 22, Zula.

Ek olarak bu ekran kartı kaç yıl güncelleme alır?

Laptop;

Alacağım laptopta GTX 1650 4 GB GDDR6 ekran kartı bulunuyor. İşlemcisi ise Ryzen 5 5600h. Bu ekran kartı ne kadar iyi? Oyanayacağım oyunları 100 üstü FPS'lerde rahat oynayabilir miyim?

Laptop;

FIFA 22 bilmiyorum ama diğer oyunlari cok rahat oynatıcaktır soğutucu almayı unutmayınız

Laptop;

Ve birde gtx1650 ömrü daha var hocam merak etmeyiniz

GTA 5 ve PUBG için kesin 100 FPS üstü verebilir diyemeyiz ayarlarınızı düşürmenin gerekli, diğeri zaten fazla sistem isteyen oyunlar değil güzel FPS verir fakat 1650'nin bence fazla ömrü kalmadı hem VRAM bakımından hemde güç bakımından şu an yeni çıkan AAA oyunları orta düşük arası açabiliyor. Geleceğini pek uzun görmüyorum. Bu modelin 3050 modelini ya da bütçeniz varsa 3060 olan modelini indirim kovalayıp almanız çok daha mantıklı olur.
Ve bir de GTX1650 ömrü daha var hocam merak etmeyiniz.

Uzun kavramınız ne kadar, hangi şartlarda?

GTA 5 ve PUBG için kesin 100 FPS üstü verebilir diyemeyiz ayarlarınızı düşürmenin gerekli, diğeri zaten fazla sistem isteyen oyunlar değil güzel FPS verir fakat 1650'nin bence fazla ömrü kalmadı hem VRAM bakımından hem de güç bakımından şu an yeni çıkan AAA oyunları orta düşük arası açabiliyor. Geleceğini pek uzun görmüyorum. Bu modelin 3050 modelini ya da bütçeniz varsa 3060 olan modelini indirim kovalayıp almanız çok daha mantıklı olur.

Bu arkadaş için ömrü var ama hocam genelde rekabetci oyunlar oynayacak gibi duruyor bu arkadaşım icin 1650 ömürlü olacaktır
AAA oyunlar icin RX 6500 XT 6600XT RTX3050 RTX 3060 lazim minimum

GTA V'yi hiç bir ayar yapmadan ilk açtığımda 100~(+-15) FPS alıyordum. Sonra ayarları aşırı derecede bozdum.
MC'yi de rahat 100+ FPS oynarsın. Diğerlerini hiç oynamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı