Çözüldü GTX 1650 notebookta Watch Dogs 2 performansı düşük

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

maleniaa

Hectopat
Daha fazla  
Epic'in verdiği Watch Dogs 2'yi yükledim ve açtım ama oyuna başlar başlamaz 5 FPS. Grafik ayarlarından en düşüğü seçip en düşük çözünürlükte bile en fazla 20 FPS alıyorum ve sistem özelliklerini karşılıyor laptopum. Ona rağmen böyle. Bunun sebebi nedir ve nasıl çözebilirim?
Sistem: GTX 1650, 8 GB RAM ve Ryzen 5 4600H.

Çözüm
Dünden beri sistem açık ise, kapatın bilgisayarı. Kasa'lı bir sistem olmadığı için ısınmada sorun yaşarsın.

Hayır zaten yeni açtığımda öyleydi.

Masaüstüne sağ tık yapın NVIDIA Denetim Masası 3D ayarlara gelin Yüksek Performanslı diye başlayan seçeneği aktif hale getirin eğer NVIDIA Denetim Masası yoksa Sürücüleri güncelleyin eğer bilmiyorsanız "Lenovo Gaming 3 Yemek Tarifleri" yazın ilk çıkan videoda sürücüleri çok rahat güncelliyordu.
En yüksekte 60 FPS alırsınız.

Deniyorum şimdi.
Oyundayken RAM yeterli değil diyor.
Arka plan uygulamalarını kapatınca sorun çözüldü şu an 55 FPS alıyorum. Eğer aynı sorunu yaşayan birisi olursa diye çözüldü olarak işaretleyeceğim.
Epic'in verdiği Watch Dogs 2'yi yükledim ve açtım ama oyuna başlar başlamaz 5 FPS. Grafik ayarlarından en düşüğü seçip en düşük çözünürlükte bile en fazla 20 FPS alıyorum ve sistem özelliklerini karşılıyor laptopum. Ona rağmen böyle. Bunun sebebi nedir ve nasıl çözebilirim?

Oyun açılırken GTX lemi açılıyor

Çok değişik bir durum. GTX750 Ti bile 45FPS+ alıyor Low da.

Masaüstüne sağ tık yapın Nvidia Denetim Masası 3D ayarlara gelin Yüksek Performanslı diye başlayan seçeneği aktif hale getirin eğer Nvidia Denetim Masası yoksa Sürücüleri güncelleyin eğer bilmiyorsanız "Lenovo Gaming 3 Yemek Tarifleri" yazın ilk çıkan videoda sürücüleri çok rahat güncelliyordu.
En yüksekte 60 Fps alırsınız.

Dünden beri sistem açık ise, kapatın bilgisayarı. Kasa'lı bir sistem olmadığı için ısınmada sorun yaşarsın.

Hayır zaten yeni açtığımda öyleydi.

Masaüstüne sağ tık yapın NVIDIA Denetim Masası 3D ayarlara gelin Yüksek Performanslı diye başlayan seçeneği aktif hale getirin eğer NVIDIA Denetim Masası yoksa Sürücüleri güncelleyin eğer bilmiyorsanız "Lenovo Gaming 3 Yemek Tarifleri" yazın ilk çıkan videoda sürücüleri çok rahat güncelliyordu.
En yüksekte 60 FPS alırsınız.

Deniyorum şimdi.
Oyundayken RAM yeterli değil diyor.
Arka plan uygulamalarını kapatınca sorun çözüldü şu an 55 FPS alıyorum. Eğer aynı sorunu yaşayan birisi olursa diye çözüldü olarak işaretleyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı