GTX 1650 oyun oynarken 85 dereceye çıkıyor

Nightsun

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ben Hitman 2 oynarken bilgisayarımın ekran kartının 85 derece olduğunu gördüm. Önceden de oynuyordum ama 75'te sabit kalıyordu. Fan hızları da 2400-2500 civarlarında bir şey oluyor 85 iken. Sonra kasamı kontrol etmek istedim ve öndeki 3 fanın aşırı kirlendiğini gördüm. Sebebi bu olabilir mi?

Ayrıca kasamın ön kısmının nasıl açılcağını bilmiyorum. Kasam Hiper Harmony ve ekran kartım GTX 1650.

Ekran kartınızı alalı kaç yıl oldu ve aldıktan sonra hiç bakım yaptınız mı? Kasanın temizliği de tabii ki çok önemli bu arada.

Tabii ki. Fanların aşırı kirlenmesi yavaş dönmelerine hatta hiç dönmemelerine bile sebep olabilir. Kasayı iyice temizledikten sonra bir daha kontrol edin ancak malum havalar sıcak 75 dereceyi yine geçebilir ama 85 olmaz diye düşünüyorum.

1 yıl oldu. Kasa temizliği detaylı yapmadım.
Hocam ilk başta kasayı güzelce bir temizleyin. Özellikle kasada bulunan ön ve arka fanları ve kasanın içinde tozlanmaları alın. Ben bu dediklerimi her iki haftada bir yapıyorum fanların içini detaylıca temizlemek istiyorsanız çıkarmadan kulak karıştıracağı öneririm. Ondan sonra tekrar deneyiniz. Eğer hala aynı sıcaklık değerleri varsa ekran kartının macununun yenilenmesi gerekebilir.

Hocam ilk başta kasayı güzelce bir temizleyin. Özellikle kasada bulunan ön ve arka fanları ve kasanın içinde tozlanmaları alın. Ben bu dediklerimi her iki haftada bir yapıyorum fanların içini detaylıca temizlemek istiyorsanız çıkarmadan kulak karıştıracağı öneririm. Ondan sonra tekrar deneyiniz. Eğer hala aynı sıcaklık değerleri varsa ekran kartının macununun yenilenmesi gerekebilir.

Hocam kasam Hiper harmony ön taraf nasıl açılıyor bilmiyorum kırıcağım diye korkuyoeum.

Hocam kasam Hiper harmony ön taraf nasıl açılıyor bilmiyorum kırıcağım diye korkuyoeum.
Hocam normalde ön panel fanların olduğu kısımı sertçe çekince açılması lazım yani oturtulduğu yerler var oradan çekince açılıyor ama sizin kasa nasıl tam bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı