GTX 1650 oyunlarda bulanık dokular

EmreM30

Decapat
Daha fazla  
Özellikle Ultra ayarlarda oynuyorum lakin Forza basta olmak üzere diger tum oyunlarda bu gordugunuz bozulmalar var ve oyunu gerçekten çok çirkin hale getiriyor. Ekran karti GTX 1650. NVIDIA Denetim Masası ayarlarindan mi kaynakli sizce?

20220606_220942.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bir çeşit optimizasyon tekniğidir. Uzaktaki nesnelerin kaplamaları sonradan görünür. Bazı oyunlar bunu belli etmeden yapar, bazıları acemice.

Render-draw distance'ı artırmanız lazım oyun içi. Eğer öyle bir seçenek yoksa Performans'tan Kalite moduna geçmeniz gerek. Başka oyunlarda da oluyorsa onlarda da ilk seçeneği uygulayın.

Düzeltebildiniz mi?

Hocam bilgisayara en son format atmiştim çunkü deli olmuştum. NVIDIA kendi suruculerini vs kurdu öyle düzeldi. Ama eğer böyle bir problem yaşiyorsaniz sizin format atmaniza vs gerek yok. Ekran karti kaldirici uygulama var DDU diye. Onun ile ekran karti surucunuzu kaldirip sifirdan temiz bir kurulum yapabilirsiniz. Ben o zamanlar sorunun sürücü kaldirmayi bilmiyordum çok da önemli dosyalarim vs yoktu format atmiştim. Umarim işe yarar sizde de

Hocam bilgisayara en son format atmiştim çunkü deli olmuştum. NVIDIA kendi suruculerini vs kurdu öyle düzeldi. Ama eğer böyle bir problem yaşiyorsaniz sizin format atmaniza vs gerek yok. Ekran karti kaldirici uygulama var DDU diye. Onun ile ekran karti surucunuzu kaldirip sifirdan temiz bir kurulum yapabilirsiniz. Ben o zamanlar sorunun sürücü kaldirmayi bilmiyordum çok da önemli dosyalarim vs yoktu format atmiştim. Umarim işe yarar sizde de.

Hocam DDU ile kaldırmayı denedim ama bir çözüm olmadı araştırınca sorunun dünya olan normal bir sorun olduğunu ve çözümü olmadığını gördüm galiba dikkat edince çok rahatsız ediyordu dikkat etmeyince çok rahatsız etmedi.

Hocam DDU ile kaldırmayı denedim ama bir çözüm olmadı araştırınca sorunun dünya olan normal bir sorun olduğunu ve çözümü olmadığını gördüm galiba dikkat edince çok rahatsız ediyordu dikkat etmeyince çok rahatsız etmedi.

Görüş mesafesini arttırınca sorun olmuyor ama çoğu oyunda.

Oyuna mod yüklemişsiniz galiba. Mod'lu oyunların texture'ları genellikle daha çok yer kaplıyor ve optimizasyonu bozuluyor. Siz bir de Ultra ayarlarda oynadığınızı belirtmişsiniz. VRAM problemi olabileceğini düşünüyorum.

Oyunu kaldırıp mod olmadan tekrar yükleyin. Ekran kartınızın sürücüsünü güncelleyin. MSI Afterburner tarzı bir programla da oyunun kullandığı sistem kaynakları ne durumda onu bir inceleyin derim. Bazı şeyler yetersiz gibi görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı