GTX 1650 oyunlarda kasıyor

TuranV12

Hectopat
Yer
Baku / Azərbaycan
Daha fazla  
Merhaba, Lenovo L340 i7-Gaming laptopum var. 1 yıla yakın bir zamandır kullanıyorum fakat oyunlara falan girdiğimde 30 dakika falan oynadıktan sonra sanki bilgisayara bir şeyler oluyor. Yavaşlamalar oluyor, oyun kasmaya başlıyor. Mesela 100 FPS alıyorsam 30 FPS'lere düşüyor gibi. Bunun durumu ne olabilir, yardım eder misiniz?

GPU sıcaklık değeri hep normal. 50-60 derece arasında oluyor normalde, oyunda da aynı derecede oluyor. Bu FPS düşüşünün sebebini hala anlayamadım. Oyun oynayamıyorum.

Laptop özellikleri:
  • 16 GB RAM,
  • i7-9750hf işlemci,
  • GTX 1650 ekran kartı var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam hangi oyunlarda oluyor bu? Bir-kaç oyunda bende sadece FPS drop giriyor. Sistemim;

Nvidia GTX 1650
Intel i5 9300h
DDR4 16GB Ram

Laptopta soğutucu var mı?
CPU sıcaklığı nasıl?
Laltopun altından hava akışı sağlayın. Eğer harici klavye ve mouse kullanıyorsanız en basiti yumurta kalıplarından bir tanesinin üzerine koyup laptopu öyle deneyin bir de... Bakalım olacak mı?

GTA V & the Forest'de 30 dakika gibi oynadığımda böyle bir durum yaşıyorum, ETS 2'de mesela 1-2 saat oynadıktan sonra bu olay oluyor.
Hocam cihazın temizliğini ve macun değişimini yaptınız mı acaba? Sorun ısılarda olabilir mi diye düşünüyorum ben. Şahsen o oyunları ben kendi bilgisayarımda oynadım hiç öyle bir sorun olmamıştı.

Boşta 55-60 derecede, oyundada aynı derecede fakat niyese böyle garip FPS düşüş veya performans düşüş oluyor.
Boşta 55-60 derece normal değil. Oyunda derece artmaması da hiç normal değil. İşlemci oyunlarda kullanılıyor demi? Kaçta çalışıyor oyunlarda?

Laptopta soğutucu var mı?
CPU sıcaklığı nasıl?
Laltopun altından hava akışı sağlayın. Eğer harici klavye ve mouse kullanıyorsanız en basiti yumurta kalıplarından bir tanesinin üzerine koyup laptopu öyle deneyin bir de... Bakalım olacak mı?

Soğutucu yok fakat CPU sıcaklığı normal derecelerde oluyor. Aman-aman fazla derecelerde dolanmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı