GTX 1650 Refresh vs. GTX 1650 Ti

Dengizek

Kilopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Arkadaşlar bu iki GPU'nun birbirinden performans anlamında çok bir farkı var mı? Monster notebook almayı düşünüyorum ve yapacağım özelleştirmelerle beraber kafamdaki iki farklı bilgisayarda bana ekonomik olarak fark yaratacak. Internette de bu ikisi için karşılaştırma bulamadım. Yalnız modellere dikkat edin arkadaşlar çünkü, birkaç konu var bununla alakalı ve hepsinde başka modellerle karıştırarak yorum yapmışlar :)

Hangi oyunları oynayacaksınız buradan yazayım FPS farklarını. Ona göre kararınızı verin.

Kusuruma bakmayın şu an işim varda, 2020 ve birkaç sene öncesi, ekran kartlarını aşırı zorlayan oyunlardan olursa sevinirim. Müsait olunca ben sizin vereceğiniz istatistiklere göre hesap kuracağım teşekkür ederim.

Genel olarak oyunlarda %5-%6 FPS farkı oluyormuş 1650 ve 1650 Ti arasında. Ekran kartlarını aşırı zorlayan oyunlarda grafikleri biraz düşürerek FPS yükseltilebilir. Yorumlarda çok abartılacak kadar fark yokmuş deniyor ama siz yine modeller arasında daha fazla bilgi toplayıp karar verin derim. Çünkü her sitede değerler farklı olabiliyor.

Yukarıdaki oranla Benchmark sitelerinde siz de karşılaştırma yapabilirsiniz. Tabi yazdığım değerler ortalama değer yani her oyunda minimum ve maksimum değerler aynı oranda değişmiyor.

Örnek: Battlefield 5.
-Medium ayarlarda 1650-72 FPS, 1650 Ti -76 FPS veriyor.
-High ayarlarda 1650-64 FPS, 1650 Ti -68 FPS.
-Ultra ayarlarda 1650-58 FPS, 1650 Ti 62 FPS.

Son düzenleme:
Genel olarak oyunlarda %5-%6 FPS farkı oluyormuş 1650 ve 1650 Ti arasında. Ekran kartlarını aşırı zorlayan oyunlarda grafikleri biraz düşürerek FPS yükseltilebilir. Yorumlarda çok abartılacak kadar fark yokmuş deniyor ama siz yine modeller arasında daha fazla bilgi toplayıp karar verin derim. Çünkü her sitede değerler farklı olabiliyor.

Yukarıdaki oranla Benchmark sitelerinde siz de karşılaştırma yapabilirsiniz. Tabi yazdığım değerler ortalama değer yani her oyunda minimum ve maksimum değerler aynı oranda değişmiyor.

Örnek: Battlefield 5.
-Medium ayarlarda 1650-72 FPS, 1650 Ti -76 FPS veriyor.
-High ayarlarda 1650-64 FPS, 1650 Ti -68 FPS.
-Ultra ayarlarda 1650-58 FPS, 1650 Ti 62 FPS.
Hocam bu verileri nerden aldınız? Testlerin yapıldığı sistem nedir?

İncelediğim Monster Abra kullanıcıların YouTube hesaplarında sizin sorunuzu soran beş kişi gördüm.Hepsine verilen yanıt aynı, farkın çok az olduğu yönünde. Bir kişide %5 FPS farkı olacağını yazmış. Meogamingtr YouTube hesabına sorarak daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

.

.

Hesaplamaları buradan yapıyorum.
GTX 1660 ve 1660 Ti arasında da 10-15 FPS farkı var.

Son düzenleme:
İncelediğim Monster Abra kullanıcıların YouTube hesaplarında sizin sorunuzu soran beş kişi gördüm.Hepsine verilen yanıt aynı, farkın çok az olduğu yönünde. Bir kişide %5 FPS farkı olacağını yazmış. Meogamingtr YouTube hesabına sorarak daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

.

.

Hesaplamaları buradan yapıyorum.
GTX 1660 ve 1660 Ti arasında da 10-15 FPS farkı var.
Hocam Meogamingtr'yi biliyorum. Demek ki yeterli araştırma yapmamışım, kusuruma bakmayın. Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı