Çözüldü GTX 1650 sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

eduP3

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1650 Super, Ryzen 5 3600, Gigabyte b450m S2H, 8x2 XPG Ram.
Meslek
Öğrenci
Merhaba, birkaç hafta önce anakartımda bir problem olmuştu, garantiye yollamıştım, bugün geldi ben de hemen kurulumu yaptım. Fakat her şeyi eksiksiz bir şekilde yapmama rağmen PC güç tuşuna basınca tepki vermiyor.

Kabloları inceledim bir sorun görünmüyor, yine de hepsini söküp tekrar taktım bir işe yaramadı. Anakart garantiye gitmeden önce PC sorunsuz bir şekilde çalışıyordu.

PC'yi ilk aldığım gün de aynı sorunu yaşamıştım. Sorunu çözmek için bir bilgisayarcıya götürmüştüm PC'yi prize takıp tuşa basınca açılmıştı. Şimdi de aynısını denemek için komşuya bile gittim fakat yine de tık yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

PC parçaları su şekilde:

Gigabyte B450M S2H.
GTX 1650 Super.
AMD Ryzen 5 3600.
XPG D30 Gammix 8 GB X2.
Aerocool 550W 80+ PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kısa devrenin zararı yok, 20 pin takmanın da sisteme güç bindirmediğin sürece zararı yok (oyun, render vs.). Sadece test için bunları yapabilirsin, kısa devre yapmak için anakartın üstündeki PWR dişleri vardır yan yana, ikisini de aynı anda iletken bir şey(tornavida olabilir) ile dokunmanız yeterli.

Eki Görüntüle 1354844

Hocam yardımcı olma çaban için çok teşekkür ederim. Geçtiğimiz gün tanıdığım bir bilgisayarcıya götürdüm sistem kısa devre yapmış sanırım halletik sorunu. Tekrardan teşekkür ederim yardımın için.
PSU anahtarı açık mı?

1649442091743.png

Güç düğmesi yerine kısa devre ile çalıştırmayı deneyin tornavidayla falan olmazsa PSU'nun 24 pinini değil sadece 20 pinini takarak deneyin bir de.

Bu işlemin bir sakıncası var mıdır? Zaten sorunun ne olduğunu bilmeden başka bir şeylere zarar vermek istemiyorum.

Bu işlemin bir sakıncası var mıdır? Zaten sorunun ne olduğunu bilmeden başka bir şeylere zarar vermek istemiyorum.

Kısa devrenin zararı yok, 20 pin takmanın da sisteme güç bindirmediğin sürece zararı yok (oyun, render vs.). Sadece test için bunları yapabilirsin, kısa devre yapmak için anakartın üstündeki PWR dişleri vardır yan yana, ikisini de aynı anda iletken bir şey(tornavida olabilir) ile dokunmanız yeterli.

1649539713601.png

Eki Görüntüle 1354844

Hocam yardımcı olma çaban için çok teşekkür ederim. Geçtiğimiz gün tanıdığım bir bilgisayarcıya götürdüm sistem kısa devre yapmış sanırım halletik sorunu. Tekrardan teşekkür ederim yardımın için.

Çözüm

Geri
Yukarı