GTX 1650 sistem Fortnite'da düşük performans veriyor

İşletim sistemi
Windows 11
@QXSJEN laptopunda throttling var, CPU ısısını goremedim attıgın ekran görüntülerinde. Yüksek ihtimalle ısıdan dolayı drop yiyorsun ve performansın kısıtlanıyor.

Termal macunlarını yenile, fan bakımlarını yap. Kullanmıyorsan laptopun altına sogutucu al.

Hocam 15klık CPU da nasıl CPU da sorun olabiliyor ya :) sadece 5klık işlemcilerde oluyor zannediyordum ben.

@QXSJEN Laptopunda throttling var, CPU ısısını goremedim attıgın ekran görüntülerinde. Yüksek ihtimalle ısıdan dolayı drop yiyorsun ve performansın kısıtlanıyor.

Termal macunlarını yenile, fan bakımlarını yap. Kullanmıyorsan laptopun altına sogutucu al.

Bu yüzden FurMark testi yaptırıyordum arkadaşa hocam. :D Bakımın yeni yapılmasına rağmen ısılar çok yüksek. Macun ve genel olarak laptop bakımı kurtarır sizi.

Bu yüzden FurMark testi yaptırıyordum arkadaşa hocam. :D bakımın yeni yapılmasına rağmen ısılar çok yüksek. Macun ve genel olarak laptop bakımı kurtarır sizi.

Hocam kusura bakma 10 dk yaptım ama sonuçları alamyı bilmedeim ve kapattım.

@QXSJEN laptopunda throttling var, CPU ısısını goremedim attıgın ekran görüntülerinde. Yüksek ihtimalle ısıdan dolayı drop yiyorsun ve performansın kısıtlanıyor.

Teşekkürler hocam en kısa zamanda servise götüreceğim sizce RAM eklemeli miyim performansa etki eder mi?

Hocam kusura bakma 10 dk yaptım ama sonuçları alamyı bilmedeim ve kapattım.

Dostum. Sonuçları almayacaksın zaten. Resmini çekip atmak aklına gelmedi mi yahu. Neyse senin sisteminin sorunu açık olarak ortada. Ben yine de emin olmak için test yaptırdım ancak gerek yok. Macun ve genel olarak bir bakım yapılırsa iş çözülür. Soğutucu alırsan iyi olur. 8 GB RAM ekleyebilirsin de faydasını görürsün.

Dostum. Sonuçları almayacaksın zaten. Resmini çekip atmak aklına gelmedi mi yahu. Neyse senin sisteminin sorunu açık olarak ortada. Ben yine de emin olmak için test yaptırdım ancak gerek yok. Macun ve genel olarak bir bakım yapılırsa iş çözülür. Soğutucu alırsan iyi olur. 8 GB RAM ekleyebilirsin de faydasını görürsün.

Bilemedim hocam çok anlamıyorum zaten bu işlerden ama 90 -100 derece falan yazıyordu.

Geri
Yukarı