GTX 1650 sistem Metro Exodus kaldırır mı?

GTX 950 ve 8GB RAM ile low ayarlarda 1080p olarak yarı akıcı oynamıştım. Bazı yerlerde drop oluyordu ama çoğu zaman akıcıydı. 35-45 fps arası değişiyordu.

8 GB RAM neden drop yapsın ki bu oyunda? Yetmemesi için özel bir sebep mi var? Arka planda oyun harici eklenti/program vs çalıştıranlar varsa ki bu da ciddi bir işlemci gücü istiyor veya 1440p+ çözünürlüklerde çalıştırılacaksa o zaman yetersiz kalabilir elbette. Orijinal Steam sayfasında bile önerilen sistem gereksinimleri bölümünde 8 GB RAM yazıyor:

Metro Exodus on Steam

8 GB RAM'de neden drop yesinki yazanları anlamıyorum benim sistemim i5 10300H GTX1650 ve 8GB RAM idi. Witcher 3 te bile grafikleri yüksekte oynarken şehir merkezi gibi yerlerde aldığım FPS 40-45 hatta bazen 38'lere kadar düşüyordu. RAM'i 16GB yaptığımda dikey senkronizasyon açık sabit 60FPS e yükseldi ve drop yediğim olmadı ğek.2015 oyununda böyle oldu ise Metro Exodus'da ne kadar fark eder Bilemiyorum bir de yani witcher 3'te de sistem gereksinimlerinde 6GB ram yeterli diyor bunlara takılmamak lazım. Ben bu belirttiğim sistemim ile Metro Exodus'da yüksek grafiklerde kapalı mekanlarda 70-90 FPS civarı dışarı da ise 45-60FPS Civarı alıyorum bazen 35lere kadar düştüğü oluyor dışarı da acaba sorun mu var sistemimde çünkü youtubeda bazı videolara bakındım GTX1650'li sistemlerde FPS sanki bir tık daha fazla idi benim aldıklarımdan

Yeni konular

Geri
Yukarı