GTX 1650 sistem Valorant'ta kaç FPS verir?

Bir şey değil:) bu arada laptopsa laptop monitorunda 150-180 falan alıyordum ben, sonra monitor aldım monitorun güç kablosu farklıya ondan daha fazla FPS almaya başladım eğer laptop monitorunu kullanırsan o gücü PC'den aldığı için PC monitore güç vermekle uğraşınca az FPS alıyor ondan laptop monitorunu kapattım sadece ekstra monitoru kullanıyorum gücü prizden alıyor diye.
Kasa benimkisi knk
Hocam siz düşüğü ne yapacaksınız Ultra'da 200 FPS üstü alıyorlarmış düşükte 250 260 FPS verir.
Düşük daha mantıklı hem daha fazla FPS hem gereksiz ayrıntı olmaz gözüm onlara takılı
Intel i5-6500 ve 1650 ile aldığım FPS 180 200 arası düşük ayarlarda ama hiç zevk almıyorum çünkü drop yiyorum rakibe sıkarken çözümüde yok kimse bulamadı gerekli SS sahibim oyun içi ısınma falan kimse bulamadı pişmanım bu sistemi topladığıma.
Ramden olabilir kanka

Kasa benimkisi kanka.

Düşük daha mantıklı hem daha fazla FPS hem gereksiz ayrıntı olmaz gözüm onlara takılı.

RAM'den olabilir kanka.

Dostum RAM'dan olabilir diyorsun fakat Valorant 4 GB ile oynatıyor benim 8 var yani 8 GB RAM yetersizmi kalıyor anlam veremiyorum acaba RAM bozukmu.
i5 6500 GTX 1650 biraz düşük kalmış olabilir hocam.

Patron ne almamı önerirsin inanki sorunun neden olduğunu çözemiyorum sıcaklık değerleri normal sistem güncel yeni format atıldı oyun SSD kurulu fakat sadece düşmana sıkınca oyun kasıyor Full ayarlarda 140 FPS alıyorum fakat düşmana ateş edince oyun sanki yavaşlıyor çözümünü bulamadım.

Dostum RAM'dan olabilir diyorsun fakat Valorant 4 GB ile oynatıyor benim 8 var yani 8 GB RAM yetersizmi kalıyor anlam veremiyorum acaba RAM bozukmu.

Patron ne almamı önerirsin inanki sorunun neden olduğunu çözemiyorum sıcaklık değerleri normal sistem güncel yeni format atıldı oyun SSD kurulu fakat sadece düşmana sıkınca oyun kasıyor Full ayarlarda 140 FPS alıyorum fakat düşmana ateş edince oyun sanki yavaşlıyor çözümünü bulamadım.

Hocam 8 GB RAM Dual channel mı yoksa Single mı?

Single fakat bu kadar etki etmemesi gerekiyor hocam altı üstü Valorant yani isterseniz sistemin detaylı olarak atabilirim oyun için SS birllikte.

Hocam Dual Channel'ın bazı sistemler de bayağı fazla etkisi oluyor sizde de böyle bir durum olabilir. Ya da işlemci besleyemiyor 1650'yi darboğaz oluyor.

Hocam Dual Channel'ın bazı sistemler de bayağı fazla etkisi oluyor bu arada sizde de böyle bir durum olabilir. Ya da işlemci besleyemiyor 1650'yi darboğaz oluyor.

Hocam inanınki o kadar pişmanım ki o kadar üzüldüm ki ilk üzüldüğüm konu bilgisayar parçaları konusunda cahil olmam ikinciside sistemi topladığıma üzüldüm o kadar çalıştıp fabrikada para biriktirdim oyunlarda adam vururken kasıyor iyi oynadığım halde oyunlardan zevk alamıyorum yani işlemcim önceden alınmıştı babam almıştı bende para biriktirip ekran kartı aldım arkadaşımın önerisi ile dedimki ulan sonunda oyunlardan zevk alarak oynayacağım 30 FPS CS:GO 1800 saatim var şimdi de 200 FPS alıyorum Full ayarlarda ama adam vururken oyun drop yiyor yani darboğaz oluyor ve vuramıyorum 144 Hz bile almıştım hayat yüzümüze gülmüyor hep bir yerlerden bir sorun çıkıyor ne yapmam lazım işlemcimi almam lazım yoksa rammi.

Hocam bence işlemciden 2015 yapımı bir işlemci sonuçta eskimiştir.

Evet 5 yıldır kullanıyorum sanırım işi bitmiş çünkü ekran kartı yoktu ve soğutma yoktu sadece işlemci ile oyunları oynuyordum ve yük biniyordu ömrünü tamamlamış peki işlemci öneriniz var mı 1650 göre darboğaz yapmayacak.

Hocam inanınki o kadar pişmanım ki o kadar üzüldüm ki ilk üzüldüğüm konu bilgisayar parçaları konusunda cahil olmam ikinciside sistemi topladığıma üzüldüm o kadar çalıştıp fabrikada para biriktirdim oyunlarda adam vururken kasıyor iyi oynadığım halde oyunlardan zevk alamıyorum yani işlemcim önceden alınmıştı babam almıştı bende para biriktirip ekran kartı aldım arkadaşımın önerisi ile dedimki ulan sonunda oyunlardan zevk alarak oynayacağım 30 FPS CS:GO 1800 saatim var şimdi de 200 FPS alıyorum Full ayarlarda ama adam vururken oyun drop yiyor yani darboğaz oluyor ve vuramıyorum 144 Hz bile almıştım hayat yüzümüze gülmüyor hep bir yerlerden bir sorun çıkıyor ne yapmam lazım işlemcimi almam lazım yoksa rammi.

Hocam 140 FPS alıyorsanız adam vururken düşüyorsa darboğazla alakalıdır büyük ihtimal işlemcin ekran kartıyla darboğaz yapıyor çünkü Dual channel RAM çeksen FPS artar ama o drop gitmez büyük ihtimal.
Evet 5 yıldır kullanıyorum sanırım işi bitmiş çünkü ekran kartı yoktu ve soğutma yoktu sadece işlemci ile oyunları oynuyordum ve yük biniyordu ömrünü tamamlamış peki işlemci öneriniz var mı 1650 göre darboğaz yapmayacak.
Anakartınız nedir hocam ona göre önerelim.

Hocam 140 FPS alıyorsanız adam vururken düşüyorsa darboğazla alakalıdır büyük ihtimal işlemcin ekran kartıyla darboğaz yapıyor çünkü Dual channel RAM çeksen FPS artar ama o drop gitmez büyük ihtimal.

Anakartınız nedir hocam ona göre önerelim.

ASUSTeK Computer ınc. (H110M-K) eğer anakartım kötü ise ben anlamıyorum iş görmesse gerekirse anakartta alırım bir kez alayım ileride masrafa girmek istemiyorum hocam.

Geri
Yukarı