GTX 1650 sistemde aniden FPS düşüyor

MertDülger

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
256 GB SSD
Ekran kartı
GTX 1650
İşlemci
i5 9300
Sistemim iyi ancak Black Ops 3 gibi bir oyunda bile Ultra Low ayarlarda bile (o kadar Low ki 800 çözünürlükte oynayıp onu da 512'ye indiriyorum.) Anca 60 FPS olabiliyor. 1024'e alınca bile 30 FPS oluyor.

MSI Afterburner OSD kurulumunu yapıp sorun yaşadığın oyunda aç ve ortalama bir durumda fotoğraf çekip atabilir misin?
Bu arada oyunların grafik ayarlarını yükseltmelisin.

RAM'den dolayı drop olabilir. Görev yöneticinden RAM'İ en çok kullanan uygulamaları sırala. Oyundan sonra gelen gereksiz bir uygulama varsa sonlandır. Ve bir daha çalışmaması için "başlangıçta çalışacak uygulamalar"dan kaldır.

MSI Afterburner OSD kurulumunu yapıp sorun yaşadığın oyunda aç ve ortalama bir durumda fotoğraf çekip atabilir misin?
Bu arada oyunların grafik ayarlarını yükseltmelisin.

RAM'den dolayı drop olabilir. Görev yöneticinden RAM'i en çok kullanan uygulamaları sırala. Oyundan sonra gelen gereksiz bir uygulama varsa sonlandır. Ve bir daha çalışmaması için "başlangıçta çalışacak uygulamalar"dan kaldır.

Oyunun grafik ayarını neden yükselteyeyim ki?

Varsa darboğazın önüne geçmek için.

Geç geldi cevap özür dilerim hocam.

Grafikler tamamen Full çözünürlüğü de 1920'ye ayarladım ortalama FPS değerleri şu şekil.

Fotoğraf 4 MB'dan büyük olduğu için kırptım biraz.

MSI Afterburner etkinleştirmeyi unutmuşum hocam ama oyunun kendi FPS göstergesi var zaten, ısınma durumu ise %65 civarlarında. Daha fazla detay istiyorsanız MSI Afterburner ile atabilirim.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
İşlemcide problem var. İşlemci güç modu, güç tasarrufu, overclock gibi işlerle uğraştınız mı?
Veya laptop ısınıyor diye bir takım yazılımsal işlemler yaptınız mı?

İşlemciyle uğraşmadım, laptop ısınıyor diye işlemler de yapmadım

Bana bu problemleri nasıl atlatacağımı açıklar mısınız? (anlıyorsanız tabii ki)

Geri
Yukarı