GTX 1650 sistemde FPS dalgalı

İşletim sistemi
Windows 10

innerfish

Picopat
Dostlar merhaba, yakın zamanda içinde AMD Ryzen 5 1600 AF ve GTX 1650 olan bir sistem topladım ve haliyle yeni oyunları yükledim fakat oyunların bazılarında görselde gördüğünüz gibi FPS sürekli aşağı yukarı hareket ediyor ve drop olarak beni rahatsız ediyor. Bundan nasıl kurtulabilirim?

Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Assassin's Creed  Odyssey Screenshot 2021.06.13 - 23.44.06.85.png
    Assassin's Creed Odyssey Screenshot 2021.06.13 - 23.44.06.85.png
    1,5 MB · Görüntüleme: 47
Dostlar merhaba, yakın zamanda içinde AMD Ryzen 5 1600 AF ve GTX 1650 olan bir sistem topladım ve haliyle yeni oyunları yükledim fakat oyunların bazılarında görselde gördüğünüz gibi FPS sürekli aşağı yukarı hareket ediyor ve drop olarak beni rahatsız ediyor. Bundan nasıl kurtulabilirim?

Şimdiden teşekkürler.

Hocam normalde, ben Ryzen 5 1600 AF+GTX 1650 kullanıcısıyım. Hangi oyunlara drop yiyorsunuz?

Şimdiye kadar denediğim oyunlar Cities Skylines, AC Odyssey, Microsoft Flight Simulator bunlarda hep ani olarak örneğin 45'ten 28'e gibi FPS düşüşleri yaşıyorum.

RAM'ınız neydi hocam?

Acaba bir öneriniz var mıdır? Test edeyim.

Hocam kart sıcaklığınız gayet normal, oyununuz HDD'ye kuruluysa olabiliyor bazen. Bende sistemi toplıyalı 1 ay oldu. Çok ağır bir drop yemedim, hatta hiç yemedim. Ama oynadığım en yüksek oyunlar PUBG Steam, The Long Dark vs oldu.

Geri
Yukarı