GTX 1650 sistemde GTA 5 Online kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Wuxios

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Tokat
Daha fazla  
RAM
8
SSD veya HDD modeli
500
Ekran kartı
GTX 1650
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600H
Story Mod'da Ultra ayarlarda bile kasmıyorken, Online Mod'da en düşük ayarlarda bile 50 FPS falan alıyorum. (Epic Games)
(Laptop)

GTA Online optimizasyonundan dolayı. Oyuna bağlandığınızda sunucuda olan diğer oyuncuların statlarını, yaptıklarını kısaca her türlü hareketini sizin sisteminizde renderlamaya çalışıyor oyun. Yıllardır rockstar buna çözüm bulamadı. GTA Online girin, hangi suncuda olduğunuz fark etmez, oyun ayarlarından closed friend session veya invite only session başlatın. Tek başınıza olduğunuzda single player ile aynı FPS değerini alırsınız. Aynısı az olan kişiler için de geçerli, sunucuda az kişi varsa daha az kasar. Ayrıca hileci varsa ve model, cisim, texture veya absürt şeyler spawn ettiyse de az oyuncu varken oyun kasabilir.

10 yıldır aynı oyuna trilyon tane update içerik geldiği için motor artık kaldıramıyor. Çok anormal bir durum değil yani.
Hocam peki, Grand RP denen şeyi indirsem Fps iyi olur mu? Bir de Grand RP nasıl? İlk defa GTA 5 alemiyle tanıştığım için neyin nasıl olduğunu bilmiyorum. Yani benim gibi acemi biri Grand RP oynayabilir mi?

Geri
Yukarı