GTX 1650 sistemde her oyunda ani FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

AyBumin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar delirmek üzereyken siz yazıyorum. Neredeyse her oyunda FPS drop yiyorum. Yükleme ekranları ve sinematik dahil. Çıldıracağım artık. Her şeyi denedim sayılır. Sorun donanımsal diye servise yolladım sorun yok dediler. Laptopu aldığımdan beri çoğu oyunda drop var. RAM eklersem geçer dedim geçmedi ne yazık ki.

GTX 1650
İ5 10300H
2X8GB 2633MHZ RAM
Kingston SSD

Sizce neden olabilir. Servise tekrar vermeyi düşünüyorum ne demeliyim detaylı araştırma için vs. Bu arada neredeyse yine her oyunda yükleme ekranlarında GPU kullanımı 0'a düşüyor haliyle FPS'de 0-1-30 gibi sayılara düşüyor. Bu eskiden olmuyordu nasıl çözebilirim.

Arkadaşlar delirmek üzereyken siz yazıyorum. Neredeyse her oyunda FPS düşmesi yiyorum. Yükleme ekranları ve sinematik dahil. Çıldıracağım artık. Her şeyi denedim sayılır. Sorun donanımsal diye servise yolladım sorun yok dediler. Laptopu aldığımdan beri çoğu oyunda drop var. RAM eklersem geçer dedim geçmedi ne yazık ki.

GTX 1650
i5 10300H
2x8GB 2633MHz RAM
Kingston SSD

Sizce neden olabilir? Servise tekrar vermeyi düşünüyorum ne demeliyim detaylı araştırma için vs. Bu arada neredeyse yine her oyunda yükleme ekranlarında GPU kullanımı 0'a düşüyor haliyle FPS'de 0-1-30 gibi sayılara düşüyor. Bu eskiden olmuyordu nasıl çözebilirim?

Yükleme ekranlarında pek GPU çalışmaz. Diskle alakalı bir sorunun olabilir. SSD'ye bir test yapman iyi olacak.

Arkadaşlar delirmek üzereyken siz yazıyorum. Neredeyse her oyunda FPS drop yiyorum. Yükleme ekranları ve sinematik dahil. Çıldıracağım artık. Her şeyi denedim sayılır. Sorun donanımsal diye servise yolladım sorun yok dediler. Laptopu aldığımdan beri çoğu oyunda drop var. RAM eklersem geçer dedim geçmedi ne yazık ki.

GTX 1650
İ5 10300H
2X8GB 2633MHZ RAM
Kingston SSD

Sizce neden olabilir. Servise tekrar vermeyi düşünüyorum ne demeliyim detaylı araştırma için vs. Bu arada neredeyse yine her oyunda yükleme ekranlarında GPU kullanımı 0'a düşüyor haliyle FPS'de 0-1-30 gibi sayılara düşüyor. Bu eskiden olmuyordu nasıl çözebilirim
Alakasız ama hangi laptop ? Ben de laptop almayı düşünüyorum onun için sordum.

Yükleme ekranlarında pek GPU çalışmaz. Diskle alakalı bir sorunun olabilir. SSD'ye bir test yapman iyi olacak.

Yaptım testler iyi gözüküyor ama bende şüphelenmiyor değilim.

Alakasız ama hangi laptop? Ben de laptop almayı düşünüyorum onun için sordum.

MSI GL65 Leopard 1650 olanlı.

Chipset sürücüleri vesaire yapıldı mı? Alındığından beri olan bir sorun mu yoksa daha sonra mı başladı?

Her şey güncel başlangıçta 8 GB RAM var diye ondan sanıyorum 2 oyunda oluyordu ama çift kanal RAM'dan sonra bile devam ediyor. Almam gereken FPS'leri alıyorum ama drop yiyorum. İşlemci ve GPU benchmarkları da normal sorun ne anlamıyorum. Temiz windows kurdum 3 kere hiçbir şey yüklemeden direk oyunları denedim aynı.

Bende laptop kullanıcısıyım ve işlemcim çok ısındığında bende de aynı problem oluyor laptopunuzu kullanırken hava aldığından emin olun yoksa çok saçma oyunlarda FPS düşmesi yaşarsınız.

Geri
Yukarı