Laptop her oyunda FPS düşüşü

shotgunned

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8GB RAM
SSD veya HDD modeli
256GB SSD
Ekran kartı
MX450
İşlemci
Intel I5-1135G7
Arkadaşlar laptopu yeni aldım. Çok güçlü olmadığını biliyorum ama oynadığım her oyunda FPS düşmesi sorunu yaşamak çok sinir bozmaya başladı. Gayet güzel oynarken FPS bir anda yerleri öpüyor 5 FPS civarı. Ama kısa süreliğine 10 saniye sonra falan düzeliyor. Düzeldikten 2 dakika sonra yine aynı şekil oluyor ve bu durum çok canımı sıktı. Şarjda oynuyorum, güç planım yüksek performansta, Acer quick Access programında sistem kullanım modum performansta. Ama yine de yaşıyorum. Yaşadığım oyunlar öyle üst seviye oyunlar da değiller. ETS 2, My Summer Car. Daha fazla oyun yükleyip sistemi de boğmak istemiyorum sadece şu iki oyun için sorun çözülse yeter. Dün biraz baktım laptop kendini korumaya aldığı için oluyormuş herhalde. Bunu engellemenin yolu var mı? Laptopu alalı 2 hafta olmadı. Laptop Acer Aspire A515-56G.

Hocam maalesef 2-3 dakika sonra tekrar başladı droplar.

Aspire 5 515-56G
Hocam cihazda yazılımsal olarak yapabileceğimiz birşey aklıma gelmiyor. Lapotpun alt kısmındaki boşluklar nasıl tam oraya denk gelen bir soğutucu alabilirsiniz.

@erengore Hocamın aklına gelen birşey varsa yapılabilir.

Nasıl çözeceğim? Bilgisayarı yeni aldım 1 hafta olmadı. Garantiye mi yollayayım?

Kaliteli bir macun sürmeniz gerekebilir stok macunlar yetersiz kalabiliyor.

Bugün Trendyol desteğe sordum kabul etmediklerini söylediler. 8'inde sipariş verdim 11'inde geldi. 13.500 TL'ye aldım.

Hocam her türlü şeyi denerim benim için problem değil. Yarın yetkili servise götüreceğim belki bir şey yapabilirler. Pek ihtimal vermiyorum ama.

Deneyeceğim.

Eki Görüntüle 1980064
Şu an böyle hocam. Bir deneyeyim oyunda.

Macun tavsiyeniz nedir?

MX6 yeterli olacaktır büyük ihtimalle.

Hocam msı afterdan işlemcinin saat hızını ve gpu mhz açar mısınız?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodaki testlere bakın işlemci throttle olduğundan dolayı fps drop yaşanıyor sizdede durum böyle mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı