GTX 1650 sistemde Minecraft düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

Fallegan

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
GTX 1650
İşlemci
Ryzen 5 3550H
Ryzen 5 3550H Vega 8 grafik, 8 GB RAM, GTX 1650, 256 GB SSD sistem ile düşük FPS alıyorum. 20 30 bazen 60 70'ler. Afterburner'dan kontrol ettim iki kartı da kullanmıyor sanki. Kullandığı Java'yı bulup grafik ayarlarından yüksek performansa da aldım. NVIDIA ayarlarını da yaptım. RAM de 5 6 GB kullanıyor gözüküyor. Minecraft Java Edition kullanıyorum. Java sürümünde bir sorun olabilir mi varsa nasıl çözerim? Bu sistemle en kötü 100 FPS almam lazım diye biliyorum. Testlerde high grafiklerde bile 300 400 FPS alınıyor.

Öyle olduğunu sanmıyorum ben Ryzen 5 2600 işlemcim ile oyunu 4K çözünürlüğe alınca bile en yüksek sürüm dahil 200FPS'nin altına aşırı nadir düşüyor.

Evet güçlü sistem var ama o 1.17 kaldı 1.18 FPS yarıya indiriyor sen galiba dağlar ve mağaralar güncellemesi bilmiyorsun ayarları galiba 1650 ekran kartı yavaş yavaş ömrü azalıyor artık yüksek değil de ortalama ayarlar alırsanız iyi olur bir de chuncklar kaçta ama yine de düşük FPS alması normal değil NVIDIA'dan sürücü güncelleştirin bir de.
Pardon sizi düşünen adam adlı kullanıcı ile karıştırdım

Evet güçlü sistem var ama o 1.17 kaldı 1.18 FPS yarıya indiriyor sen galiba dağlar ve mağaralar güncellemesi bilmiyorsun ayarları galiba 1650 ekran kartı yavaş yavaş ömrü azalıyor artık yüksek değil de ortalama ayarlar alırsanız iyi olur bir de chuncklar kaçta ama yine de düşük FPS alması normal değil NVIDIA'dan sürücü güncelleştirin bir de.
Ayarlar fark etmiyor çok. Düşürdüm chunkları falan da.
Yazılımsal ya da oyunla alakalı bir sorun var bence ama ne bilmiyorum.

Ayarlar fark etmiyor çok. Düşürdüm chunkları falan da.
Yazılımsal ya da oyunla alakalı bir sorun var bence ama ne bilmiyorum.

Güncelleme yapın bir de overclock yapın biraz MSI Afterburner ile overclock biraz olsa da performans artırır bir de işlemci kaç GHz ile çalışıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Pardon sizi düşünen adam adlı kullanıcı ile karıştırdım
Son sürüm derken 1.18'i kastetmiştim zaten ayrıca ekran kartımda 1660 Ti
Ryzen 5 3550H Vega 8 grafik, 8 GB RAM, GTX 1650, 256 GB SSD sistem ile düşük FPS alıyorum. 20 30 bazen 60 70'ler. Afterburner'dan kontrol ettim iki kartı da kullanmıyor sanki. Kullandığı Java'yı bulup grafik ayarlarından yüksek performansa da aldım. NVIDIA ayarlarını da yaptım. RAM de 5 6 GB kullanıyor gözüküyor. Minecraft Java Edition kullanıyorum. Java sürümünde bir sorun olabilir mi varsa nasıl çözerim? Bu sistemle en kötü 100 FPS almam lazım diye biliyorum. Testlerde high grafiklerde bile 300 400 FPS alınıyor.

OptiFine'de performance kısmından Fast Render'i açık hale getirip deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı