GTX 1650 sistemde Minecraft düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

Fallegan

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
GTX 1650
İşlemci
Ryzen 5 3550H
Ryzen 5 3550H Vega 8 grafik, 8 GB RAM, GTX 1650, 256 GB SSD sistem ile düşük FPS alıyorum. 20 30 bazen 60 70'ler. Afterburner'dan kontrol ettim iki kartı da kullanmıyor sanki. Kullandığı Java'yı bulup grafik ayarlarından yüksek performansa da aldım. NVIDIA ayarlarını da yaptım. RAM de 5 6 GB kullanıyor gözüküyor. Minecraft Java Edition kullanıyorum. Java sürümünde bir sorun olabilir mi varsa nasıl çözerim? Bu sistemle en kötü 100 FPS almam lazım diye biliyorum. Testlerde high grafiklerde bile 300 400 FPS alınıyor.

Ryzen 5 3550H Vega 8 grafik, 8 GB RAM, GTX 1650, 256 GB SSD sistem ile düşük FPS alıyorum. 20 30 bazen 60 70'ler. Afterburner'dan kontrol ettim iki kartı da kullanmıyor sanki. Kullandığı Java'yı bulup grafik ayarlarından yüksek performansa da aldım. NVIDIA ayarlarını da yaptım. RAM de 5 6 GB kullanıyor gözüküyor. Minecraft Java Edition kullanıyorum. Java sürümünde bir sorun olabilir mi varsa nasıl çözerim? Bu sistemle en kötü 100 FPS almam lazım diye biliyorum. Testlerde high grafiklerde bile 300 400 FPS alınıyor.

OptiFine kurdunuz mu?

Büyük ihtimalle fps için ayarlama yapmadınız minecraft ilk açıldığında max 60fps vermeye ayarlıdır video ayarlarından düzeltebilirsiniz.
60 fps den yukarıya çıkıyor kilit yok.
OptiFine kurdunuz mu?
Optifine fps arttırmaya yarıyor. Benim fps im ekranımın vermesi gerektiğini vermiyor. Harici bir uygulamaya ihtiyacım olmaması lazım.

60 FPS'den yukarıya çıkıyor kilit yok.

OptiFine FPS arttırmaya yarıyor. Benim FPS'im ekranımın vermesi gerektiğini vermiyor. Harici bir uygulamaya ihtiyacım olmaması lazım.

Hocam Minecraft'ın optimizasyonu cidden çok kötü ben bile OptiFine'sız 20 FPS alıyorum OptiFine ile 60-70'lere çıkıyor

vSync kapat.

Ya konuda bunu düşünen yok mu testlerde hangi sürüm ve sen hangi sürüm oynuyorsun mesela test yaparken 1.8.9 oynuyor ama şu an 1.18 oynuyor aradan sürümler fark var bir de genelde testler 1.16. 5 yapılır siz 1.18 oynadığınızda FPS düşmesi normal çünkü caves and cliffs güncelleme geldi ve 1.19 güncellemesinde warden ve vahşi doğa güncelleme gelecek yani ama test yapılan sürüm kaç ilk önce ona bakın ve kendi sürümüne bakın ve OptiFine ya da sodium kurun bunlar FPS etkisi yüksektir özellikle sodium.
Bende de RTX 3060'ta 240 FPS veriyor. Orda kilitleniyor. Halbuki FPS sınırlaması da yok.
Monitör 240 hz mı bazen monitör FPS kilitleyebilir
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
video bu mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı