GTX 1650 sistemde Roblox'ta 30 FPS normal mi?

İşletim sistemi
Windows 11

mmuhsinn12

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
GTX 1650
Anakart
Nitro AN515-54
İşlemci
Intel i5 9. nesil
Eskiden Roblox'da her zaman 60 FPS alıyordum ki zaten limiti 60 ama bu aralar FPS'im 20-30 hatta bazen 10 FPS bile oluyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Dosya Ekleri

• 17024051713387272228569211238423.jpg
    17024051713387272228569211238423.jpg
    173 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
......

Peki neyi kontrol etmem gerekiyor.
hangi roblox oynunda acaba bu her oyunda aynımı oyunlada ilgili sorun olma ihtimali var

......

Peki neyi kontrol etmem gerekiyor.
benim pcimde önceden olan bi sorun vardı ekran kartını tanımlamıyordu görünüyor fakat çalışmıyordu. Şunu deneyebilrsin aygıt yöneticisi>görüntü bağdaştırıcıları yerinden ekran kartınızı seçip kaldırın (sürücüleri kaldır diye bi soru cıkıcak kaldırmayın) ardından ekran kartını tanımlamasını bekleyin ekran kartı tam olarak tanımlandıgında görüntü bağdaştırıcılarından kontrol ederek geldiğinde oyuna tekrar girip deneyin ve bir sorum daha var roblox harici herhangi bir oyunda aynı sorun varmı?

hangi roblox oynunda acaba bu her oyunda aynımı oyunlada ilgili sorun olma ihtimali var

benim pcimde önceden olan bi sorun vardı ekran kartını tanımlamıyordu görünüyor fakat çalışmıyordu. Şunu deneyebilrsin aygıt yöneticisi>görüntü bağdaştırıcıları yerinden ekran kartınızı seçip kaldırın (sürücüleri kaldır diye bi soru cıkıcak kaldırmayın) ardından ekran kartını tanımlamasını bekleyin ekran kartı tam olarak tanımlandıgında görüntü bağdaştırıcılarından kontrol ederek geldiğinde oyuna tekrar girip deneyin ve bir sorum daha var roblox harici herhangi bir oyunda aynı sorun varmı
not: ekran kartınızı kaldırınca max 1 dk içinde tekrardan algılayacaktır endişelenmeyin herhangi bir problemi yoktur

Son düzenleme:
Hangi Roblox oynunda acaba bu her oyunda aynımı oyunlada ilgili sorun olma ihtimali var

Benim PCI'mde önceden olan bir sorun vardı ekran kartını tanımlamıyordu görünüyor fakat çalışmıyordu. Şunu deneyebilrsin aygıt yöneticisi>görüntü bağdaştırıcıları yerinden ekran kartınızı seçip kaldırın (sürücüleri kaldır diye bir soru çıkacak kaldırmayın) ardından ekran kartını tanımlamasını bekleyin ekran kartı tam olarak tanımlandıgında görüntü bağdaştırıcılarından kontrol ederek geldiğinde oyuna tekrar girip deneyin ve bir sorum daha var Roblox harici herhangi bir oyunda aynı sorun var mı?

Not: Ekran kartınızı kaldırınca Max 1 dk içinde tekrardan algılayacaktır endişelenmeyin herhangi bir problemi yoktur

Tamamdır eve gidince denerim

Eskiden Roblox'da her zaman 60 FPS alıyordum ki zaten limiti 60 ama bu aralar FPS'im 20-30 hatta bazen 10 FPS bile oluyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?
Aynı sistem bende var. Bilgisayarına daha önceden vurma, hor kullanma gibi şeyler yaptıysan bundan dolayı kaynaklanabilir. Ya da bilgisayarında yer kalmamış, arkaplan uygulamaları işlemciyi kullanıyor olabilir. Ben de Roblox'da 20 FPS civarı alıyorum. Bilgisayarı yakın zamanda bakıma götürme kararı aldım.

Aynı sistem bende var. Bilgisayarına daha önceden vurma, hor kullanma gibi şeyler yaptıysan bundan dolayı kaynaklanabilir. Ya da bilgisayarında yer kalmamış, arkaplan uygulamaları işlemciyi kullanıyor olabilir. Ben de Roblox'da 20 FPS civarı alıyorum. Bilgisayarı yakın zamanda bakıma götürme kararı aldım.
termal ile alakalı olabilir doğru diğer oyunlardada böylemi diye sordumda cevap alamadım bende

Geri
Yukarı