GTX 1650 sisteme GTA V ayar önerisi

• Konuyu başlatan B3KO
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 886
İşletim sistemi
Windows 10

B3KO

Hectopat
Daha fazla  
Şu anki ayarlar böyle. Sizce performans için nasıl bir ayar uygulamalıyım?
  • Ryzen 1600 AF

gta 1.png

gta 2.png

gta 3.png

Ayarların hepsini Very high yapabilirsiniz. MSAA kapalı olsun. Reflection MSAA 8X olabilir. FXAA da açık kalsın. Reflection quality ayarını normal yapmışsınız. Arabaların üzerindeki yansımaların falan kalitesini arttırır o ayar. Very high yapmanızı şiddetle tavsiye ederim. Grass quality de high kalabilir. Soft Shadows'u NVIDIA seçebilirsiniz. Onun için DX11 modunun etkin olması gerekiyor.

Bu arada mantıklı olacak ayarları söyledim. Bu oyunda 60 FPS'in altına düşmediği taktirde sorun teşkil etmez. Ayarları buna göre önerdim. Daha yüksek FPS isterseniz ayarları düşürebilirsiniz tabii ki. Ama oynadığınız oyunun GTA olduğunu da unutmayın. FPS 60'ın altına düşmediği şekilde grafikleri arttırabildiğiniz kadar arttırmanız oyun zevki için en önemli olandır. Yukarıda verdiğim ayarları denemenizi tavsiye ederim.

MSAA kapalı olsun, Grass Quality normal veya high olabilir, normal yaparsan 3D çim objeleri olmaz (Bazı diğerlerine nispeten büyük objeler hariç.) high seçersen az miktarda olurlar. Bunlar dışındaki bütün ayarları en yükseğe alabilirsin.

Advanced Graphics kısmında ise Extended Distance Scaling'i bir iki tık açmanı veya hiç açmamanı öneriyorum, çok uzaktaki objelerin daha fazla detaya sahip olmasını sağlıyor ama oyunu oynarken o detayların eksikliğini fark etmiyorsun ve gereksiz bir FPS düşüşü yaratıyor sadece.

Ayrıca eğer kasma hissiyatı alırsan Population Variety'i kapatmayı deneyebilirsin, şahsen MSAA'yı 4x yapıp Sandy Shores taraflarında bir test yaptım, oyun MSAA 4x ile kasarken Population Variety'i kapattığımda bu kasma gidiyordu yani Population Variety'ninde FPS'e etkisi oluyor ama ilk başta açık olsun eğer kasma olursa kapatırsın. GTA V artık eski bir oyun olduğu için bu bahsettiğim bir iki ayar haricinde çok performans düşüren bir şeyi yok, MSAA'yı oyunu oynarken zaten farketmiyorsunuz bile hatta bana oyun bulanıklaşmış hissiyatından başka bir şey vermiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı