GTX 1650 sisteme işlemci önerisi

Alperen Rehab1t

Decapat
Daha fazla  
GTX 1650 OC Edition ve Ryzen 3 1200 kullanıyorum. Bazı oyunlarda darboğaz yaşıyorum ama sıkıntı olan bir darboğaz söz konusu değil yani sonuç olarak performanslarım yüksek ancak yakında işlemci değiştirmeyi düşünüyorum. Acaba Ryzen 5 3600 mü alsam yoksa Intel i5 10500 mü? İkisi de aynı fiyat şu anda. Intel alırsam desteklediği RAM frekansı AMD kadar olmadığı için çok performans farkı yaratır mı? Ayrıca GTX 1650 ile uyumu hangisi daha iyi?

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 1650 OC Edition ve Ryzen 3 1200 kullanıyorum. Bazı oyunlarda darboğaz yaşıyorum ama sıkıntı olan bir darboğaz söz konusu değil yani sonuç olarak performanslarım yüksek ancak yakında işlemci değiştirmeyi düşünüyorum. Acaba Ryzen 5 3600 mü alsam yoksa Intel i5 10500 mü? İkisi de aynı fiyat şu anda. Intel alırsam desteklediği RAM frekansı AMD kadar olmadığı için çok performans farkı yaratır mı? Ayrıca GTX 1650 ile uyumu hangisi daha iyi?

R3 3100 yeterli olur, i5 için yeni anakart lazım, R5 3600'de olabilir ilerde sistemi geliştirirseniz sıkıntı çıkartmaz.

Ben R5 2600 ile kullanıyorum aynı kart ile size R5 3600 öneririm paranız yeterse yetmezse R5 2600 de iyi öneririm

R3 3100 yeterli olur, i5 için yeni anakart lazım, R5 3600'de olabilir ilerde sistemi geliştirirseniz sıkıntı çıkartmaz.
bir kaç açılan konulara baktım intel vs amd diye genelde intel performanslı diyolar ama ben pek öyle sanmıyorum ne zaman İntelden > AMD Ryzen işlemciye geçen arkadaşım olduysa hepsi hem sıcaklık hem render hem oc hemde performans olarak daha iyi olduğunu söylüyolar ki bende onlara güvenerek ryzen aldım yoksa intel veya amd fanboyu değilim kesinlikle ama ilerde sistemi geliştirebilrim o yüzden i5 10500 yerine Ryzen 5 3600 almak daha mantıklı geldi dediğniiz gibi zaten arada dağ gibi bi fark yok 2666 mHz yerine 3200/3600 ile oynar farkı açarım

Birkaç açılan konulara baktım Intel vs AMD diye genelde Intel performanslı diyorlar ama ben pek öyle sanmıyorum ne zaman Intel'den > AMD Ryzen işlemciye geçen arkadaşım olduysa hepsi hem sıcaklık hem render hem OC hem de performans olarak daha iyi olduğunu söylüyolar ki bende onlara güvenerek Ryzen aldım yoksa Intel veya AMD fanboyu değilim kesinlikle ama ileride sistemi geliştirebilirim o yüzden i5 10500 yerine Ryzen 5 3600 almak daha mantıklı geldi dediğniiz gibi zaten arada dağ gibi bir fark yok 2666 MHz yerine 3200/3600 ile oynar farkı açarım.

Bencede Intel alıp+anakart alacağınıza R5 3600 almanız daha mantıklı.

bu arada anakartım GIGABYTE A320M-S2H yani R5 3600 üde desteklemiyor sanırım son çare R3 3100 yada daha iyisi varsa bu anakart için iyi işlemci önerilerinizi alırım

Yeni konular

Geri
Yukarı