GTX 1650 sisteme PSU önerisi

Turkish Rap

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Aşağıdaki sistem için PSU önerilerinizi bekliyorum ve bu sistemi ileride yükselteceğim. Maksimum bütçem 500 TL olsa da çok sayıda koruma ve neredeyse hiç şikayet okumadığım bu modeli tercih etsem olur mu?

Yoksa hiç abartmayıp bu model gibi bir şey mi almalıyım: High Power 600W 80+ Bronze ECO Aktif PFC Yüksek Verimli Güç Kaynağı (HPE-600BR-A12S) - Güç Kaynağı - PC Bileşenleri | Teknobiyotik

Görüş ve önerilerinizi bekliyorum fiyat-performans dengesini pek kuramadım kafam karışık uzun zaman idare edecek güvenilir bir PSU arıyorum sistemi yanan kişilerden dolayı biraz korkum var.

Anakart: B460M-A PRO
İşlemci: โปรเซสเซอร์ Intel® Core™ i5-10400F (แคช 12M, สูงสุด 4.30 GHz) Ürün Teknik Özellikleri
RAM: https://www.hepsiburada.com/crucial...-cl15-ddr4-ram-bl2k8g30c15u4b-p-HBV000012E9V2
SSD: SAMSUNG MZ-77E250BW 2.5" 250GB 870 EVO SATA 3 SSD Siyah
HDD: Toshiba P300 High Performance 1TB 3.5" Sata3 7200RPM Sabit Disk - HDWD110UZSVA - incehesap.com
Kasa: Dark Diamond PRO Mesh 4x12cm FRGB Fan, Full Akrilik Yan Panel, USB 3.0 Bilgisayar Kasası (DKCHDIAMONDPROMS) - Kasa - PC Bileşenleri | Teknobiyotik
Ekran kartı: GAINWARD GeForce GTX 1650 GHOST 4GB D6 GDDR5 128 Bit Ekran Kartı - Gaming.Gen.TR (not: Ekran kartı GDDR 5 değil 6 olarak geldi siteyi aradığımda özelliğin sitede yanlış yazıldığı söylendi ve fiyatı 3000 TL iken aldım.)

Son düzenleyen: Moderatör:

XPG Pylon daha iyi. High Power biraz kötü duruyor (12v tek kanaldan 600W'ın 552'sini verebilmek biraz kötü, 4 tane koruması var sadece bildiğim kadarı ile Pylon'da korumalar ya tam ya da 5 tane). Bunun haricinde:

12v kanalı 650W'ın 648W'ını veriyor. 5 adet koruması var (OVP / UVP / SCP / OTP / OPP)

O Sharkoon PSU alınmaz, korumaları eksik sadece 4 tane.

XPG Pylon daha iyi. High Power biraz kötü duruyor (12v tek kanaldan 600Win 552'sini verebilmek biraz kötü, 4 tane koruması var sadece bildiğim kadarı ile Pylon'da korumalar ya tam ya da 5 tane). Bunun haricinde:

12v kanalı 650Win 648W'ını veriyor. 5 adet koruması var (ovp / uvp / scp / otp / opp)

O Sharkoon PSU alınmaz, korumaları eksik sadece 4 tane.

Biliyorum ucuza kaçmak isterse diye attım.

Biliyorum ucuza kaçmak isterse diye attım.

Anlıyorum, fakat PSU ucuza kaçılabilecek bir parça değildir hocam. PSU için kesenin ağzını biraz açmak (tabii mümkünse) uzun vadede iyidir :)

Anlıyorum, fakat PSU ucuza kaçılabilecek bir parça değildir hocam. PSU için kesenin ağzını biraz açmak (tabii mümkünse) uzun vadede iyidir :)
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. sanırım bütçemi biraz aşacak olsa da güvenlik açısından ve çeşitli forumlardaki olumlu değerlendirmelerden dolayı XPG Pylon tercih edeceğim (bu arada sitesin de yazdığına göre koruma 8 adetmiş) size son bir sorum olacak bu PSU sistemin diğer parçaları ile uyumlu mudur? pin girişi vb şeylerden pek anlamıyorum. ADATA

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Sanırım bütçemi biraz aşacak olsa da güvenlik açısından ve çeşitli forumlardaki olumlu değerlendirmelerden dolayı XPG Pylon tercih edeceğim (bu arada sitesin de yazdığına göre koruma 8 adetmiş) size son bir sorum olacak bu PSU sistemin diğer parçaları ile uyumlu mudur? Pin girişi vb şeylerden pek anlamıyorum. ADATA

Sanayi tipi olarak 6 koruması var, diğer korumalar sanayi tipi değiller (tam olarak ne dendiğini ben de bilmiyorum), pinler uyumlu.

Anakart -- 24 pin ATX ana güç / XPG -- aynı şekilde 24 pin.
İşlemci pinleri -- bir adet 8 pin / XPG -- aynı şekilde 1 adet 8 (4+4) pin işlemci güç kablosu.
Ekran kartı -- bir adet 6 pin / XPG -- bir adet 8 (6+2) güç kablosu.

PSU sistem ile uyumlu, 8 adet de SATA güç kablosu var. Bu da SATA SSD ya da HDD eklemesi yapabileceğiniz anlamına geliyor.

Sanayi tipi olarak 6 koruması var, diğer korumalar sanayi tipi değiller (tam olarak ne dendiğini ben de bilmiyorum), pinler uyumlu.

Anakart -- 24 pin ATX ana güç / XPG -- aynı şekilde 24 pin.
İşlemci pinleri -- bir adet 8 pin / XPG -- aynı şekilde 1 adet 8 (4+4) pin işlemci güç kablosu.
Ekran kartı -- bir adet 6 pin / XPG -- bir adet 8 (6+2) güç kablosu.

PSU sistem ile uyumlu, 8 adet de SATA güç kablosu var. Bu da SATA SSD ya da HDD eklemesi yapabileceğiniz anlamına geliyor.

Bilgilendirmeniz için tekrar teşekkür ederim ilk kez sistem topluyorum ve fazlasıyla heyecanlıyım. Son yıllarda fiyatlar çok yükselmiş olsa da bugün yayınlanan bir habere göre daha büyük bir pahalılıktan kurtulmuş olabilirim. Bakır Folyo Kıtlığı, Anakart ve Ekran Kartı Fiyatlarını Yükseltebilir

Geri
Yukarı