GTX 1650 sisteme Valorant için yükseltme önerisi

ozzyko34

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Valorant için sistemimim yükseltmek istiyorum. Şu an kullandığım PC'de sadece işlemciyi değiştrimeyi düşünüyorum. 100-180 FPS alıyorum. Monitörüm 144 Hz.
Sistemim:
Anakart: MSI B150 Gaming Pro soketi 1151 işlemci için
İşlemci: Intel i5 6402P
Ekran kartı: MSI GTX 1650
RAM 16 GB Kingston Fury.

Bütçe sorunum yok bu sisteme hangi işlemciyi önerirsiniz? Araştırdım ancak bulamadım. Biraz eski kalmıs sanırım 1151 soket.
Ek olarak RAM'i de 32'ye çıkarmayı planlıyorum ve monitörü de 240-360 Hz cıkarmayı düşünüyorum. O FPS'lere ulaşırsak tabii.
Şimdiden teşekkür ederim yorumlar için.

Merhaba arkadaşlar Valorant için sistemimim yükseltmek istiyorum. Şu an kullandığım PC'de sadece işlemciyi değiştrimeyi düşünüyorum. 100-180 FPS alıyorum. Monitörüm 144 Hz.
Sistemim:
Anakart: MSI B150 Gaming Pro soketi 1151 işlemci için.
İşlemci: Intel i5 6402P.
Ekran kartı: MSI GTX 1650.
RAM 16 GB Kingston Fury.

Bütçe sorunum yok bu sisteme hangi işlemciyi önerirsiniz? Araştırdım ancak bulamadım. Biraz eski kalmıs sanırım 1151 soket.
Ek olarak RAM'i de 32'ye çıkarmayı planlıyorum ve monitörü de 240-360 Hz cıkarmayı düşünüyorum. O FPS'lere ulaşırsak tabii.

İşlemci değişimi tavsiye ederim.

Sistemim:
Anakart: MSI B150 Gaming Pro soketi 1151 işlemci için.
İşlemci: Intel i5 6402P.
Ekran kartı: MSI GTX 1650.
RAM 16 GB Kingston Fury.

RAM 32 gerek yok arkada bir sürü şey açmıyorsan. 240Hz monitör istersen de 3070 ve R5 5600 iyi olur. Kesinlikle AMD önerirdim ama NVIDIA kartlar valorantta dahs iyi performans veriyor. @kino

RAM 32 gerek yok arkada bir sürü şey açmıyorsan. 240Hz monitör istersen de 3070 ve R5 5600 iyi olur. Kesinlikle AMD önerirdim ama NVIDIA kartlar Valorant'ta dahs iyi performans veriyor. @kino

Valorant için GTX 1650 gayet yeterli işlemci için öneri istemiş zaten.

RAM 32 gerek yok arkada bir sürü şey açmıyorsan. 240Hz monitör istersen de 3070 ve R5 5600 iyi olur. Kesinlikle AMD önerirdim ama NVIDIA kartlar valorantta dahs iyi performans veriyor. @kino
bu anakart üzerinde yapmayı planlıyorum yükseltmeyi ama nasıl olur bilemedim
bu anakart üzerinde amd olmuyor sanırım 1151 soket

Sistemim:
Anakart: MSI B150 Gaming Pro soketi 1151 işlemci için
İşlemci: Intel i5 6402P
Ekran kartı: MSI GTX 1650
RAM 16 GB Kingston Fury.

Soket biraz eski kalmış anakart+işlemci değişimi güzel olur anakart olarak ASUS Prime B450M-K2 alabilirsin işlemci olarak ise Ryzen 5 5500 önerdiğim anakart ile uyumlu RAM'leri 32 yapmak pek fark oluşturmaz şu anki RAM'lere göre daha yüksek MHz RAM al mesela 3200MHz yeterli ve böylece istediğin FPS'lere çıkabilirsin.
Edit: Sistemi komple değiştirmek daha mantıklı ama uğraşırım diyorsan karar senin.

Evet bende işlemci değiştrimeyi düşünüyorum ilk olarak. Önerin var mı acaba?

Valorant'ta çok fark yokmuş AMD ile NVIDIA arasında. O yüzden RX 6800 XT güzel olur XFX RX 6800 XT Speedster Swft 319 RX-68XTAQFD9 256 Bit GDDR6 16 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
İşlemci olarak;
Bütçe varsa: AMD Ryzen 7 5800X3D Sekiz Çekirdek 3.40 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Yoksa: AMD Ryzen 5 5600 Altı Çekirdek 3.50 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Anakart ise ASUS Prime gibi bir B550 alabilirsin. Ve monitör olarak 2K öneririm.

Bu anakart üzerinde yapmayı planlıyorum yükseltmeyi ama nasıl olur bilemedim.
Bu anakart üzerinde AMD olmuyor sanırım 1151 soket.

Yok hocam anakart değişecek.
Bütçe sıkıntısı yok demiştiniz. Bu sistem ile rahat yüksek ayarlarda +500 FPS alırsınız.
Bu da test:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ekran kartını isterseniz RX 6800 de yapabilirsiniz. İkisi de gayet yeterli.

Valorant'ta çok fark yokmuş AMD ile NVIDIA arasında. O yüzden RX 6800 XT güzel olur XFX RX 6800 XT Speedster Swft 319 RX-68XTAQFD9 256 Bit GDDR6 16 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
İşlemci olarak;
Bütçe varsa: AMD Ryzen 7 5800X3D Sekiz Çekirdek 3.40 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Yoksa: AMD Ryzen 5 5600 Altı Çekirdek 3.50 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Anakart ise ASUS Prime gibi bir B550 alabilirsin. Ve monitör olarak 2K öneririm.

Yok hocam anakart değişecek.
Bütçe sıkıntısı yok demiştiniz. Bu sistem ile rahat yüksek ayarlarda +500 FPS alırsınız.
Bu da test:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ekran kartını isterseniz RX 6800 de yapabilirsiniz. İkisi de gayet yeterli.

Evet bütçe sıkıntım yok dedim ama sadece işlemciyi değiştirerek bu işi çözmeyi planlıyordum ekran kartı fazla gelir uymuyor maalesef.
Şöyle değiştireyim konuyu o zaman anakart ve işlemci önerisi istiyorum FPS'im 250'yi geçsin istoyurm ekran kartım 1650 olacak şekilde bütçem 7-10k
Birkaç hafta sonra da monitörü değiştireceğim
Teşekkürler

Kartlar arası detayını bilmiyorum ama bende Valorant bayağı akıyor. İşlemci tek CCX, RAM'ler overclocklu ve gecikmeler çok düşük, minimum FPS yüksek bunlar yetiyor. Bunu söküp NVDIA da taksam fark hissetmem sanırım.

Geri
Yukarı