GTX 1650 Super Alınır mı?

Astrein

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Ekran kartım olan RX 560,1080P'ye geçtiğimden beri fazlasıyla yetersiz kaldı. Aklımda GTX 1650 Super'e geçmek var. Çoğu kişi memnun gibi, hele ki GTX 1650 faciasından sonra ilaç gibi görünüyor.

Normalde aklımda GTX 1660 veya RX 5500XT var lakin güç kaynağımda 1x8pin bağlantı olmaması beni bu seçeneklerden uzaklaştırıyor, halbuki GTX 1650 Super 100W TDP ile 1x6 pin güç bağlantısı istiyor, buna sahibim.

1400TL olan MSI Ventus OC veya +50TL ile Gaming X versiyonunu düşünüyorum, ne önerirsiniz?

Ryzen 3 [email protected]'ye takılacak, kısa bir süre sonra da Ryzen 5 1600'e geçilecek bilginiz olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ventus modelleri, MSI için giriş bölümüdür. Performans olarak bir şey kaybetmezsiniz ancak soğutma sistemi daha zayıftır. Açık konuşmak gerekiyorsa, Ventus modellerini RTX 2060, 2070, 2080 gibi üst modellerde Fiyat/Performans'ı yakalamak için kullanmayı tercih ederdim. Orta sınıf ekran kartlarında model farkı fiyat konusunda çok büyük etken değil. Gaming X versiyonunu tavsiye ediyorum. Mümkünse GTX 1660 Super almanızı, PSU probleminizi bir türlü çözmenizi öneriyorum. Yine de GTX 1650S , RX 560 GPU'nuza göre farkını ortaya koyacaktır. Kısa bir süre sonra takacağınız Ryzen 5 1600'ün 12nm. B2 Revizyon modelini almaya özen gösteriniz, Ryzen 5 2600'e göz kırpan bir CPU satın almış olursunuz.

Güç kaynağın nedir? Az güç tüketen bir kart olsa bile kalitesiz bir güç kaynağına sistem emanet edilmez. Ben olsam +50 lira verir Gaming X alırdım.
Güç kaynağım Thermaltake 500W, Versa II kasasının yanında gelen güç kaynağı, kaliteli, sıkıntı çıkarttığını herhangi bir yerde görmedim.
Ventus modelleri, MSI için giriş bölümüdür. Performans olarak bir şey kaybetmezsiniz ancak soğutma sistemi daha zayıftır. Açık konuşmak gerekiyorsa, Ventus modellerini RTX 2060, 2070, 2080 gibi üst modellerde Fiyat/Performans'ı yakalamak için kullanmayı tercih ederdim. Orta sınıf ekran kartlarında model farkı fiyat konusunda çok büyük etken değil. Gaming X versiyonunu tavsiye ediyorum. Mümkünse GTX 1660 Super almanızı, PSU probleminizi bir türlü çözmenizi öneriyorum. Yine de GTX 1650S , RX 560 GPU'nuza göre farkını ortaya koyacaktır. Kısa bir süre sonra takacağınız Ryzen 5 1600'ün 12nm. B2 Revizyon modelini almaya özen gösteriniz, Ryzen 5 2600'e göz kırpan bir CPU satın almış olursunuz.
Teşekkürler hocam, mümkün olduğunca 12nm modeli alacağım. Daha ilerisinde güç kaynağımı da değiştireceğim zaten.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı