GTX 1650 Super FurMark testi sonuçları nasıl?

Gökayefe

Zeptopat
Daha fazla  
Ocak ayının başlarında 2. el aldığım ekran kartım oyunlarda kasmaya başladı, sebebini bulamadım.
Stres testi yaptım lakin pek anlamadım, yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2024-03-23 104748.png
    Ek Açıklama 2024-03-23 104748.png
    29,1 KB · Görüntüleme: 27
İşlemcinizle ekran kartı darboğaz yapıyor. İşlemci çok düşük ve RAM'in 16 olması çok çok daha iyi.

Hocam şey belirtmeyi unuttum ben PSU değiştirdikten sonra olmaya başladı bu 350 watt bir PSU kullaniyordum eski markasını bile bilmiyorum çok ses çıkarıyordu Cooler Master 460 watt PSU aldım çalıştırdım ilk gün bir sorun yoktu ikinci gün bu olmaya başladı yaklaşık bir haftadır kasıyor. Eski PSU'ı tekrar taktım çalıştırdım bir şey değişmedi.
İşlemciyi yükselteceğim lakin şu an durumum pek iyi değil musait olduğumda AMD Ryzen 5 3600 almayı düşünüyorum sizce uygun olur mu?
RAM konusu da soketimin bir tanesi çalışmıyor yoksa elimde 4 GB RAM vardı onu kullanıyordum yaklaşık bir sene önce bozuldu.

GTX 1650 Super'ınızın FurMark stres testinde gösterdiği sıcaklık değerleri, ideal çalışma sıcaklığının üstünde. Sıcaklık değerlerini azaltmak için:
  • Bilgisayar kasasını temizleyin ve fanların çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
  • Ekran kartı sürücülerini güncelleştirin.
  • Ekran kartı ayarlarını (Power limit ve fan hızı) MSI Afterburner kullanarak ayarlayın.
  • Kablo yönetimini ve havalandırmayı kontrol edin.
  • Sıcaklık sorunu devam ederse, termal macun yenilenmesi veya ekran kartınızın servis kontrolüne gitmesi gerekebilir.

GTX 1650 Super'ınızın FurMark stres testinde gösterdiği sıcaklık değerleri, ideal çalışma sıcaklığının üstünde. Sıcaklık değerlerini azaltmak için:
  • Bilgisayar kasasını temizleyin ve fanların çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
  • Ekran kartı sürücülerini güncelleştirin.
  • Ekran kartı ayarlarını (Power limit ve fan hızı) MSI Afterburner kullanarak ayarlayın.
  • Kablo yönetimini ve havalandırmayı kontrol edin.
  • Sıcaklık sorunu devam ederse, termal macun yenilenmesi veya ekran kartınızın servis kontrolüne gitmesi gerekebilir.

Hocam metal Gear v oynuyordum ilk açtığı ayarlarda kapattım bir şeyi yoktu PSU değiştirdim ve güç kullanımını maksimum performansa aldım oyuna tekrar girdigimde ise aşırı derecede FPS düşüşü yaşadım. Eski PSU'ı taktım lakin bir değişiklik göstermedi ayarları değiştirdim yine fayda etmedi anlamadığım bir şekilde FPS düşüşü yaşıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı