GTX 1650 Super PUBG düşük kullanım değerleri

Arkadaşlar herkese merhaba. PUBG'de binaların olduğu yerde ekran kartı kullanımı %50 %40'lara düşüyor ve FPS'de bununla beraber düşüyor. Bom boş arazilerde geziyorum %90 %100 oluyor ekran kartının kullanımı. Ekran kartı testte sıkıntısız çalışıyor herhangi bir sorunu yok işlemcim de aynı. Bu konuda yapılacak bir şey var mı?
Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Sadece RAM 16'dan 8'e düştü.

Konu dışı ama bir sorum olacak. Bende Galax 1650 Super kullanıyorum ama Rocket League'de bile 67 dereceyi görüyor. Fakat senin sıcaklıklarına baktığımda PUBG gibi bir oyunda 61 derecede oynuyorsun. Kullandığın herhangi bir ek soğutma sistemin var mı?

Konu dışı ama bir sorum olacak. Bende Galax 1650 Super kullanıyorum ama Rocket League'de bile 67 dereceyi görüyor. Fakat senin sıcaklıklarına baktığımda PUBG gibi bir oyunda 61 derecede oynuyorsun. Kullandığın herhangi bir ek soğutma sistemin var mı?

67 derece cok normal. Kasa havalandırması iyi olursa biraz daha düşebilir. Bende sıvı sogutma yok stok fanlar.
Hocam RAM'den kaynaklı olabilir aynı zamanda darboğaz da olabilir. Keşke işlemcinin ne kadar kullandığını da gösterseydiniz Afterburner'de. GPU'nun düşmesi pek normal değil.

İşlemci yüzde 40 50 arası seyrediyor.
Sorun çözüldü. 2x8 GB RAM sipariş vermiştim. Onları takınca her şey düzeldi RAM'in etkisini de öğrenmiş olduk. Lobi'de bile 9 GB RAM kullanıyor FPS 60' sabitlememe rağmen. Herkes 8 GB RAM'in artık yetersizliğinden dolayı bu tarz sorunların olacağınıda anlamış oldu. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS Screenshot 2021.01.22 - 15.10.31.62.png
    PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS Screenshot 2021.01.22 - 15.10.31.62.png
    3,4 MB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Arkadaşlar herkese merhaba. PUBG'de binaların olduğu yerde ekran kartı kullanımı %50 %40'lara düşüyor ve FPS'de bununla beraber düşüyor. Bom boş arazilerde geziyorum %90 %100 oluyor ekran kartının kullanımı. Ekran kartı testte sıkıntısız çalışıyor herhangi bir sorunu yok işlemcim de aynı. Bu konuda yapılacak bir şey var mı?
Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Sadece RAM 16'dan 8'e düştü.
Usta istersen PC yi güç seçeneklerinden nihai performans yap ama unutma tüm sistemin 100% performansta çalışır.

Yeni konular

Geri
Yukarı