GTX 1650 Super Ryzen 5 1600 CS GO düşük FPS

Oyun anında MSI Afterburner OSD göstergesi ile sistem sıcaklık ve diğer değerleri fotoğraf atarsan daha iyi yardımcı olabiliriz. Tüm sürücüleri doğru yüklediğinden emin ol, BIOS güncellemeyi deneyebilirsin.

Oyun anında MSI Afterburner OSD göstergesi ile sistem sıcaklık ve diğer değerleri fotoğraf atarsan daha iyi yardımcı olabiliriz. Tüm sürücüleri doğru yüklediğinden emin ol, BIOS güncellemeyi deneyebilirsin.
Ben de zaten sürekli msi afterburnerden takip ediyorum fotoyu atarim,simdi hatirladigim kadariyla ekran karti kullanimi %80-90 arasi sicaklik ise max 80 derece islemci kullanimi %20-40 arasi sicaklik max 60 derece ,ramim 8 gb 5-6 gb ram kullanimi var.Aslinda rekabetcide sorun yok ultra ayarlar 1080p de oynuyorum mesela cache de ortalama fps 180 drop olmuyor (ultra dedigim 8x 16x falan her sey sonda) ama ölüm maci girdigim zaman surekli drop oluyor fps 180 den 120 lere dusuyor.
Ben de zaten sürekli msi afterburnerden takip ediyorum fotoyu atarim,simdi hatirladigim kadariyla ekran karti kullanimi %80-90 arasi sicaklik ise max 80 derece islemci kullanimi %20-40 arasi sicaklik max 60 derece ,ramim 8 gb 5-6 gb ram kullanimi var.Aslinda rekabetcide sorun yok ultra ayarlar 1080p de oynuyorum mesela cache de ortalama fps 180 drop olmuyor (ultra dedigim 8x 16x falan her sey sonda) ama ölüm maci girdigim zaman surekli drop oluyor fps 180 den 120 lere dusuyor.
Ha birde ayarlari en dusuge de alsam 1080p den 1024 de dahi alsam fps yine ayni

Oncelikle neden olum macinda daha az FPS aldiginizi belirtiyim. Olum maclarinda yanlis hatirlamiyorsam Max 16 kisi girebilir normal olum macina. Bu 6 daha fazla kisi demek. Daha fazla kisinin daha fazla catisma, renderlama vs. durumunu ortaya cikarir ve islemciniz ve ekran kartiniz yorulur.
Simdi FPS dusuklugune gelirsek yine klasik sorulari soracağım da tek kanal RAM kullaniyorsunuz bu yuzden dusuk FPS almaniz normal. Eskiden bende R5 1600 ve RX 580 ile oynuyordum ve FPS degerlerim ortalama olarak cogu Map'de 150-300 arasi degisiyor. 300 FPS gordugum 3 tane map var ve bunlar dust 2, mirage ve ınferno. Bu degerleri ben 3.8GHz R5 1600 islemciyi overclock yaparak aldim.

Bu sorunla ilgili bende konu açmıştım.Diğer oyunlarda(apex fortnite pubg) vs performans sorunu yaşamıyorum sadece cs de en düşük ayarlarda dahi sıkıntı yaşıyorum.Oyunda şu an bir çok kişide benzer problemler var.6 Mart tarihinde oyunun geliştiricisi bu konuyla ilgili paylaşım yaptı twitterdan.Biz de bu sorunun farkındayız çözmeye çalışıyoruz gibisinden.FPS ve akıcılık anlamında sorunlu oyun.

Bu sorunla ilgili bende konu açmıştım.Diğer oyunlarda(apex fortnite pubg) vs performans sorunu yaşamıyorum sadece cs de en düşük ayarlarda dahi sıkıntı yaşıyorum.Oyunda şu an bir çok kişide benzer problemler var.6 Mart tarihinde oyunun geliştiricisi bu konuyla ilgili paylaşım yaptı twitterdan.Biz de bu sorunun farkındayız çözmeye çalışıyoruz gibisinden.FPS ve akıcılık anlamında sorunlu oyun.
Ben apexde fps sorunu yasiyodum sadece 4gb olan yer high diger butun ayarlar en yuksekte ve vsync kapali.Oyuna giriyorum 80 fps falan aliyom yere inince hic kasmiyo fps düsmüyor ama oyun bitip lobiye döndüğümde fps 19 a sabitleniyo sonra maca giriyom secim ekraninda 45 oluyo oyunda da 50 fps falan oluyordu az önce vsync yi actim en sagdakine cektim 1/2 olana fps artti.Secim ekraninda 170 fps falan oldu oyun icinde de 100 fpsnin üzerine cikmaya basladi.Apexin ayarlari da sıkıntılı heralde.
Son günlerde cs go da rekabetçi cache de 1080p en yüksekte ortalama 180fps , miragede 200-220 arası ve dust 2 de ortalama 200 fps alırken genel olarak bütün maplerde fps düştü.Şimdi cache de ortlama 150 fps alyorum dust 2 de 160 fps alıyorum. Az önce basit eğlence girdim msi afterburner fotosunu bırakıyorum. Yardım lazım moralim bozuldu.
Arkadaslar YouTube'da surekli Benchmark videolari izliyorum GTX 1650 Super Ryzen 5 1600 AF 8 GB 3000 MHz RAM var adamlar CS:GO'da en dusuk 150 FPS aliyorlarken ortalama 240 FPS aliyorlar bende ise en dusuk 80 FPS ortalama 160 FPS. Nerden bakarsaniz bakin genel olarak dusuk FPS aliyorum. Gecen PUBG ucretsiz oldu sirf PC'yi test etmek amaciyla indirdim en dusuk ayarlarda 80-100 FPS aliyorum. En yuksek ayarlarda da 60 FPS aliyordum fakat akici hissetmiyordum. Videolarda en dusukte ortalama 140 FPS aliyorlar. Artik kafama taktim moralim bozuldu lütfen yardim edin.
Yeni cevap yazdigimda surekli eskisinin devamina yaziyor kusura bakmayin.

Arkadaslar YouTube'da surekli Benchmark videolari izliyorum GTX 1650 Super Ryzen 5 1600 AF 8 GB 3000 MHz RAM var adamlar CS:GO'da en dusuk 150 FPS aliyorlarken ortalama 240 FPS aliyorlar bende ise en dusuk 80 FPS ortalama 160 FPS. Nerden bakarsaniz bakin genel olarak dusuk FPS aliyorum. Gecen PUBG ucretsiz oldu sirf PC'yi test etmek amaciyla indirdim en dusuk ayarlarda 80-100 FPS aliyorum. En yuksek ayarlarda da 60 FPS aliyordum fakat akici hissetmiyordum. Videolarda en dusukte ortalama 140 FPS aliyorlar. Artik kafama taktim moralim bozuldu lütfen yardim edin.
[/QUOTE]

Dosya Ekleri

• Counter-strike  Global Offensive 2020.05.11 - 13.12.36.04_Moment.jpg
    Counter-strike Global Offensive 2020.05.11 - 13.12.36.04_Moment.jpg
    303,7 KB · Görüntüleme: 151
Son düzenleme:
Bilgisayarımı yeni aldım 10 gündür kullanıyorum. CS:GO'da FPS 120'lere düşüyor ortlama FPS ise 200 olarak gözüküyor. Oyunun ayarlarını en düşüğe çektiğimde de ortlama FPS 200 en yükseğe çektiğimde de 190. yani en düşük ayarlara çeksem bile 10-20 FPS falan artıyor. Bir de PUBG Lite'de aynı şekilde Ultra ayarlarda ortalama 140 FPS alıyorum en düşükte de neredeyse aynı. Yani merak ettiğim bu normal mi sistemim de sıkıntı mı var?

Sistem özelliklerim:
Anakart: Gigabyte B450M S2H
İşlemci: Ryzen 5 1600 12nm
Ekran kartı: ASUS Phoenix GTX 1650 Super
RAM: XPG Gammix D10 8 GB 3000MHz
SSD: James Donkey JD240 240GB
Kasa ve PSU: Corsair Carbide Spec Delta RGB 550W 80+ (VS550 PSU)
İşletim sistemi: Windows 10 Pro deneme sürümü
Ryzen 5 1600 kullanıyorum, işlemciyi 3.9 GHz. overclock ettim ve sorunum düzeldi ama soğutucu ile kullanmanızı öneririm aksi taktirde olmuyor bir de şu videodaki adımları uygulayın +300 FPS alıyorum bazen 400 çıkıyor bazen 250 düşüyor haritadaki bölgeye göre değişir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı