GTX 1650 Super sistem ani FPS düşüşleri

stvwolf

Hectopat
Arkadaşlar sistemi topladığımda bu sıkıntıların eski HDD'den kaynaklandığını zannediyordum fakat değiştirince de devam etti. GTA 5'te yüksek ayarlar 70-80 FPS almam gerekirken 60 FPS alıyordum ve 45-50'ye drop yiyordum. Bugün Blazing Sails oyununda da 60 FPS alırken hızlı dönünce 45-50 FPS'lere kadar düşüyor. E-spor oyunları hariç neredeyse her oyunda hızlı dönünce FPS düşmesi yiyorum. Sıcaklık değerlerinde herhangi bir sıkıntı yok.
Sistem bileşenleri:
GTX 1650S.
i3 10100F.
8 GB XPG RAM 3000 MHz.
B460M A PRO.
550W Zalman PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı oyunlar mı, aynı grafikler mi? Oyun esnasında gördüğünüz objeler bile etki ediyor.
Ram kullanımım 5.7gb blazing sails' te aynı grafik ayarlarında oynuyoruz fakat o 1024p de oynuyor.
Aynı oyunlar mı, aynı grafikler mi? Oyun esnasında gördüğünüz objeler bile etki ediyor.
Anlamadığım durum, FPS yer yer 30' a kadar düşüyor ve ekran kartı kullanımı 50,60. Menüde yüzde 80, oyunda 50 kullanım.
Bazen ekran kartı kullanımı 40' lara kadar düşüyor ve işlemci 70' lere kadar çıkıyor. İşlemcimde mi bir sıkıntı var?
Bu arada 1680x1050 çözünürlükte oynuyorum.

Ram kullanımım 5.7gb blazing sails' te aynı grafik ayarlarında oynuyoruz fakat o 1024p de oynuyor.

Anlamadığım durum, FPS yer yer 30' a kadar düşüyor ve ekran kartı kullanımı 50,60. Menüde yüzde 80, oyunda 50 kullanım.

Bazen ekran kartı kullanımı 40' lara kadar düşüyor ve işlemci 70' lere kadar çıkıyor. İşlemcimde mi bir sıkıntı var?
Bu arada 1680x1050 çözünürlükte oynuyorum.
Bence sorun RAM. Bu tarz sorunlar RAM kaynaklı oluyor genelde. Onun dışında bilemiyeceğim.

Bence sorun RAM. Bu tarz sorunlar RAM kaynaklı oluyor genelde. Onun dışında bilemiyeceğim.
Bugün yükledim aynı sorun Fortnite' ta da var gerçekten artık bıktım. Bütün parçalar garantili neden böyle oluoyr anlamıyorum.
Oyun içinde hızlarda ve sıcaklıklarda sıkıntı yok, ekran kartı kullanımı düşüyor bir anda.

Yüksek grafik ayarı çok geniş bir çizelge özellikle söz konusu GTA 5 olduğunda .
Neye göre yüksek ?
Daha detaylı bilgi vermelisiniz grafik ayarlarının SS leri gibi.

GTA 5 maksimum grafik seçeneklerinde ( gelişmiş seçenekler ve MSAA ile beraber ) RTX 3090 gibi piyasanın en güçlü kartında bile 2k yada 4k da 60 fps'in altına rahatlıkla düşüyor , youtube üzerinden testlere bakabilirsiniz ama dikkat edin maksimum yazdıkları halde MSAA açmıyorlar çoğunda .

Yani arkadaşınız ile birebir aynı ayarlarda oynatmıyorsunuz yüksek ihtimal .

Kartı zorlamak istersen GTA 5 içerisinde her şey mevcut birde 1650 S o kadarda güçlü bir kart değil , mutlaka görmeden yanlış bir grafik seçeneğini açık bırakıyorsunuzdur bence ( Yansıma MSAA , gelişmiş seçenekler vsyr. )

RAM 8 gb konusuna da katılıyorum 16gb ile 8gb arasında fps farkları oluşuyor .

Yüksek grafik ayarı çok geniş bir çizelge özellikle söz konusu GTA 5 olduğunda .
Neye göre yüksek ?
Daha detaylı bilgi vermelisiniz grafik ayarlarının SS leri gibi.

GTA 5 maksimum grafik seçeneklerinde ( gelişmiş seçenekler ve MSAA ile beraber ) RTX 3090 gibi piyasanın en güçlü kartında bile 2k yada 4k da 60 fps'in altına rahatlıkla düşüyor , youtube üzerinden testlere bakabilirsiniz ama dikkat edin maksimum yazdıkları halde MSAA açmıyorlar çoğunda .

Yani arkadaşınız ile birebir aynı ayarlarda oynatmıyorsunuz yüksek ihtimal .

Kartı zorlamak istersen GTA 5 içerisinde her şey mevcut birde 1650 S o kadarda güçlü bir kart değil , mutlaka görmeden yanlış bir grafik seçeneğini açık bırakıyorsunuzdur bence ( Yansıma MSAA , gelişmiş seçenekler vsyr. )

RAM 8 gb konusuna da katılıyorum 16gb ile 8gb arasında fps farkları oluşuyor .
Sorun FPS farkı değil, FPS drop.

Yeni konular

Geri
Yukarı