GTX 1650 Super sistem oyun oynarken çok ses çıkarıyor

darkhourss

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba, bilgisayarım da oyun oynarken kasadan çok ses geliyor sanki fön makinesi çalışıyormuş gibi ve bu durumdan iyice rahatsız olmaya başladım. Hadi yeni nesil oyunlar desen anlarım ancak Far Cry 3, Fall Guys, ETS 2 gibi oyunlardan bile çok fazla ses çıkartıyor sebebi nedir?
Sistem özelliklerim:
GTX 1650 Super.
i3 10100F.
2x8 16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartlarındaki fanlar çok yüksek devirlerde çalıştıkları için belirli seviyeye ulaştıklarında çok ses çıkarırlar. Maalesef bir arızadan dolayı değilse o sesi çekmek zorundasın.

Arkadaşlar herkese merhaba, bilgisayarım da oyun oynarken kasadan çok ses geliyor sanki fön makinesi çalışıyormuş gibi ve bu durumdan iyice rahatsız olmaya başladım. Hadi yeni nesil oyunlar desen anlarım ancak Far Cry 3, Fall Guys, ETS 2 gibi oyunlardan bile çok fazla ses çıkartıyor sebebi nedir?
Sistem özelliklerim:
GTX 1650 Super.
i3 10100F.
2x8 16 GB RAM.
Ben afterburner üzerinden power limiti %100'den %52 ye kadar kısıyorum. Ses ve ısınma sorununun önüne geçtim. %85 e kadar çektiğimde fps kaybı yaşamıyorum ve ısınma ve ses sorununu azaltıyorum. Ancak %85 altına doğru indikçe fps kaybı yaşamaya başlıyorum.%52'de iken 15 fps fark var sanırım. Çoğu oyunda rahatsız etmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı